Zrcadlové skříňky nesmí chybět v žádné koupelně

03.03.2020

Zrcadlové skříňky se skvěle hodí do malých koupelen, kde hraje roli každý centimetr volného místa. Jde totiž ideálním řešením, jak získáte zrcadlo i úložný prostor, což jistě ocení zvláště v typických panelákových koupelnách.

Zrcadlové skříňky
Zrcadlové skříňky

Kam to všechno uložíme?

Také se při zařizování své koupelny ptáte, kam všechny ty věci uložíte? Zvláště pak ženy mohou mít velký problém s volným místem na ukládání svých kosmetických nezbytností, kterých není opravdu málo. Nevíte, kam s nimi? Zrcadlové skříňky nabízejí to nejlepší řešení. Chcete-li využít zrcadlo i jako úložný prostor, myslete ale na to, že byste se měli raději poohlédnout po větší zrcadlové skříňce. Vždyť na stěně je místa dost, tak toho využijte.

Z jakého materiálu by skříňka měla být

Myslete na to, že v koupelně je hodně vlhko. Proto je nejlepší vybírat materiál, který vlhku bude dobře odolávat. Levnější skříňky bývají vyrobené z plastu, ty dražší zase nejčastěji z lakovaného nebo foliovaného MDF a jsou běžně dostupné v několika barvách a dekorech, takže je můžete sladit s jakýmkoliv designem ve své koupelně. Velice luxusně pak vypadají zrcadlové skřínky vyrobené z hliníku.

Velikost a vnitřní uspořádání

Velikost skříňky vybírejte vždy podle požadované velikosti úložného prostoru a samozřejmě i podle možností, které vám vaše koupelna nabízí. Pokud to jde, vybírejte ty prostornější. Skříňky jsou nejčastěji rozděleny na několik samostatně otevíracích dílů, ale není problém zvolit i skříňku menší a jednodílnou. Za zrcadlem se pak konečně skrývá úložný prostor, který může být spojen nebo rozdělen do několika samostatných dílů. U plastových skříněk jsou poličky většinou pevné a již vylisované výrobcem. U MDF a aluminiových skříněk bývají poličky skleněné a jejich výšku lze měnit.

Dopřejte si do své koupelny jen to nejlepší.