Zrcadlové skříňky jsou ozdobou moderní koupelny

15.10.2020

Časy, kdy umakartová bytová jádra doplňovala neforemné bílé zrcadlové skříňky, jsou naštěstí dávno za námi. Dnešní koupelnový design přináší nespočet krásných, a hlavně praktických doplňků. Díky inovativním materiálům je možné je osadit do každého interiéru, a díky šikovnosti výrobců plní i standardní praktické funkce.

Zrcadlové skříňky
Zrcadlové skříňky

Koupelna v novém kabátě

Lidé se nejčastěji pouštějí do obměny bytového vybavení při celkové nebo částečné rekonstrukci. Pokud je to i vás případ, doporučujeme poradit se s bytovým architektem, případně navštívit alespoň koupelnové studio, kde vám zkušení odborníci fundovaně poradí, a v nejednom případě i zpracují vizualizaci. Své představy tak uvidíte ve finální podobě dřív, než se pustíte do díla - a zároveň je to jedinečná šance ještě něco změnit, či vylepšit.

Doplňky jsou důležité

Dominantou každé nové koupelny je vana nebo sprchový kout. Ani další vybavení však není radno podceňovat. Praktičnost musí jít zejména v menších koupelnách ruku v ruce s designem. Díky současným možnostem to již není problém, ke kompromisům je důvod jen minimálně. Velice důležitou roly hrají v koupelně zrcadlové skříňky. Jejich vnitřní uspořádání vám pomůže udržovat v koupelně pořádek bez větší námahy.

Pozor na rozměry skříněk

Zrcadlová skříňka by měla být vyvážená k poměru celkových rozměrů koupelny a zejména umyvadla, protože se standardně osazuje nad něj. Samotné zrcadlo přidá prostoru několik centimetrů navíc, a pokud bude díky integrované LED žárovce i hezky a dobře svítit, máte bonus navíc. Zrcadlové skříňky mívají k dispozici i další malé kosmetické zrcátko, jenž oceníte při drobných kosmetických zákrocích.

Záleží jen na vás, jakou variantu zrcadlové skříňky si vyberete, vše si však uspořádejte tak, abyste se v koupelně cítili příjemně.