Zatočte se škůdci v domácnosti

01.06.2019

I když děláme všechno, co je v našich silách, pravidelně uklízíme, dezinfikujeme a pereme - škůdci, pokud chtějí, cestu si k nám vždycky najdou. Oni jsou totiž mnohdy chytřejší, než se může zdát. Takový boj se pak může proměnit ve velkou válku a hru kdo s koho.

škůdci
škůdci

Kdy je potřeba vzít na pomoc jed na potkany

Jed na potkany a myši budete potřebovat v případě, že doma začnete objevovat stopy cizích návštěvníků. Myši jsou hodně cítit po moči, pachová stopa může být prvotním znamením. Všichni hlodavci pak přirozeně nechávají za sebou svůj trus, který nelze přehlédnout. Pokud ho najdete ve spíži, dejte se do akce a nastražte nástrahy. Hlodavci jsou přenašeči nebezpečných chorob, nehledě na to, že nám způsobují v domácnosti škody nejen tím, že nahlodají potraviny, ale také ničí nábytek nebo potrubí.

Jak funguje jed na potkany a myši

Nástrahy na hlodavce mohou mít různou podobu. Důležité je, aby je lákaly na svůj vzhled a vůni. Hlodavci mají výborný čich a vycítí dobrotu skutečně na velkou vzdálenost. Proto se do nástrah přidávají vůně jako vanilka nebo zázvor, které tak zbožňují. Až jed na potkany zvíře pozře, zemře do pár hodin na vnitřní krvácení. Jde o účinný a poměrně rychlý způsob, jak hlodavce v domácnosti zlikvidovat.

Co když jsou problémem štěnice? Položte past na štěnice

Štěnice jsou obvykle spojovány se špínou, ale není tomu zcela tak. I když máte doma naklizeno jako ze škatulky, nezabrání jim to, aby vás doma poctily svou návštěvou a dobře se na vás pohostily. Štěnice přirozeně migrují a po nějakém čase putují dále, pokud nejsou zahubeny. Takže pokud je například bude mít doma váš soused, může se klidně - a dost pravděpodobně stát, že vlezou i k vám. Past na štěnice je k sobě přiláká sladkou vůní a štěnice se k ní poté až přijdou, jednoduše přilepí.

Efektivní pasti a nástrahy jsou naštěstí velmi spolehlivé a vždy účinné.