Založení alternativního fondu na klíč: Jednoduchý a efektivní způsob správy majetku investorů

18.07.2023

Alternativní fond nabízí efektivní způsob, jak spravovat investice. Má svá specifika, přičemž nabízí řadu výhod. Obejde se bez složitých regulací a nabízí relativně snadný způsob, jak podnikat ve správě majetku jiných osob.

15 ZISIF

Alternativní fond nabízí jednoduchý způsob, jak spravovat majetek investorů. Někdy je nazýván též minifond, či dokonce pseudofond a kvazi fond. Používáno je též označení 15 ZISIF, které je odvozeno od zákona, kterému fond podléhá. V každém případě jde o investiční fond, který na rozdíl od ostatních nepodléhá regulaci České národní banky. Nutná je pouze registrace u ČNB, jde o rychlý proces a samotná administrace je nenáročná.

ZISIF 15

Alternativní investiční fond je vhodný pro ty, kteří chtějí spravovat majetek jiných osob formou podnikatelské činnosti. Správa je srovnatelná s obhospodařováním investičního fondu. Specifikem je, že u tohoto fondu nelze činit veřejnou nabídku k investování peněžních či jiných prostředků. ZISIF 15 má určitá omezení, například maximální hodnotu majetku či počet investorů. Nicméně výhodou je jednoduchost jeho založení a snadná správa.

Založení alternativního fondu na klíč

Ačkoli je proces založení poměrně jednoduchý, přesto vyžaduje několik konkrétních kroků. Abyste si s tím nemuseli dělat starosti, odborníci pro vás nabízí založení alternativního fondu na klíč. Registraci do seznamu ČNB zvládnou již za pár dní. Stačí tedy jen konzultace a pár potřebných údajů, na jejichž základě lze připravit investiční smlouvu a následně založit alternativní fond.

Pokud máte zájem o efektivní správu majetku investorů, pak je založení alternativního fondu ideální volbou. Celý proces je jednoduchý, bez zbytečných administrativních obtíží a odborníci pro vás navíc zajistí vše potřebné.