Vyvažovačky kol jsou bezpochyby nepostradatelné

15.07.2020

Ještě před pár lety u nás existovalo jen pár, větších autoservisů. S rostoucí poptávkou se ale rozšířila také nabídka a dnes o kvalitní servis rozhodně není nouze. V Česku už lze najít velká autorizovaná střediska, ale také menší, rodinné servisy. Zárukou kvality však není jen velikost a jméno, ale také prvotřídní technické vybavení.

Vyvažovačka kol osobních automobilů ECODYNA 807
Vyvažovačka kol osobních automobilů ECODYNA 807

Vyvažovačky kol jsou potřeba všude

Jsou zárukou kvalitního autoservisu. Vyvažovačky kol si pyšně drží svou nenahraditelnou pozici už od šedesátých let. V té době se totiž stav silnic začal výrazně zlepšovat, a tak mohla auta začít překračovat rychlost osmdesáti kilometrů za hodinu. Spousta řidičů to možná ani neví nebo to považuje za naprosto běžnou záležitost, ale vyvážení kol je nesmírně důležité pro bezpečnost. Nevyvážená kola totiž mohou způsobit mnohem větší opotřebení pneumatik a způsobovat nepříjemné vibrace, které se postupně přenáší nejen do volantu, ale do celého vozu.

Vyvažovačka kol pro všechny typy aut

Ve většině autoservisů se vyvažovačka kol může lišit hlavně svým určením. Existuje totiž hned několik typů, které slouží například k vyvážení kol osobních nebo nákladních vozidel a motocyklů. V menších servisech lze většinou najít jednoduché přístroje, kdežto ve větších, autorizovaných střediskách jsou používány ty nejmodernější stroje, s funkcí automatického zadávání údajů a autokalibrací.

K čemu vlastně vyvažovačka slouží?

Může se to přihodit každému a většinou, když se to bude nejméně hodit. Začíná to vibrací a třesoucím se volantem. Může z toho však vzniknout mnohem větší problém, proto je potřeba jej zastavit už v zárodku. Nejčastějším důvodem tohoto problému je špatné vyvážení kol. V případě, že vás však tato komplikace potkala až po návštěvě servisu, je důležité zapřemýšlet nad tím, jestli vyvažovačka, která byla v daném servisu použita, byla v pořádku, a hlavně také zkalibrovaná.

Může se totiž velice snadno stát, že bez potřebné kalibrace a také časté údržby nebude toto zařízení pracovat tak, jak by mělo.