Venkovní koupelna pro dokonalý relax

10.03.2020

Léto se blíží - a s sním i sezóna koupání a zahradních akcí. Opět se budeme oddávat pohodě, kterou sluneční paprsky s sebou přináší. Pokud se i váš život s příchodem teplých dnů přesouvá na zahradu, vylepšete si ho maximálním komfortem. Venkovní koupelna k němu rozhodně do velké míry přispěje.

Venkovní koupelna
Venkovní koupelna

Když není prostor na bazén

Ne každá zahrada je prostorově natolik velkorysá, aby pojala posezení, zeleň i bazén. Někdy musí člověk hledat spíš kompromis, který mu poskytne dostatek komfortu a zároveň nezabere příliš místa. Tuto účelnost jednoznačně nabízí venkovní koupelna. Sice si v ní nezaplavete, ale k osvěžení poslouží dokonale. Prostorově přitom nezabere téměř žádné místo navíc, může být klidně součástí terasy. Rozumnější však je pro zachování soukromí vyhradit ji aspoň trošku samostatného prostoru.

Osvěžení ve sprše, ohřátí ve vířivce

Velkou výhodou venkovní koupelny je její variabilita. Pokud vám osvěžení pod zahradní sprchou přijde nedostačující a relax si představujete trošku jinak, můžete ji opatřit vanou. Příjemné poležení pod hvězdami je prostě k nezaplacení. Další možností, jak koupelnu "vyšperkovat" je umístit do ní vířivku. Lenošení v bublinkách je příjemné zejména v zimě, proto při plánování venkovní koupelny počítejte s jejím celoročním využitím.

Součást zimní zahrady

Venkovní koupelna může být samostatným objektem, ovšem vzhledem k přívodu vody, elektřiny a odtoku, je její realizace jednodušší v blízkosti domu. Pokud máte, nebo uvažujete o zimní zahradě, může být koupelna její součástí, čímž si vytvoříte plnohodnotnou relaxační zónu využitelnou v každém ročním období. Vzhledem k vlhkosti je však potřeba zvážit materiály, které při stavbě použijete.

K dokonalosti vaší zahrady už pak bude chybět jedině sauna. I tu je však dnes možné bez problémů do ní zakomponovat a nemusí nutně zruinovat ani váš rozpočet.