Umělé vánoční stromky jsou stále oblíbenější

06.09.2019

Vánoční svátky si jen těžko dokážeme představit bez vánočního stromečku. Stojíte letos před otázkou, zda mít opět živý stromeček nebo si raději pořídit ten umělý? Umělé vánoční stromky mají nejednu výhodu a vybrat se dá ze široké nabídky.

Umělý stromek
Umělý stromek

Výhody umělých stromečků

Umělé vánoční stromky mají výhod hned několik. V první řadě rozhodně ušetříte své finance. Už nebudete muset kupovat každý rok poměrně drahý živý stromeček. Po zbytek let už ho stačí jen vytáhnout z krabice, poskládat, naaranžovat a ozdobit. Je to nejen levnější, ale i snadnější řešení. Doma vás už navíc nebude čekat žádný nepořádek v podobě opadávajících jehliček. A že jich během svátků opadne hodně. Některé stromečky se nedožijí ani Nového roku, což je škoda. Přitom výrazný rozdíl mezi nimi není na první pohled vůbec patrný.

Jakou výšku stromečku zvolit

Při výběru nového umělého stromečku by vás měla zajímat jeho výška. Samozřejmě že se musí odvíjet od toho, jaké možnosti nabízí váš byt. Ujasněte si, kam chcete stromeček umístit a podle toho se rozhodujte. Výška umělých stromečků se pohybuje od několika málo desítek centimetrů až klidně po dvoumetrové stromy. Ty vyšší se nejvíce podobají živým stromkům. Menší stromky zase oceníte v malém bytě či v případě, že ho chcete stromeček dát na podstavec, komodu nebo skříňku.

Jak bude košatý a barevný?

Košatost stromečku je důležitá vlastnost, která se celkově podepisuje na jeho tvaru. Na výběr máte z několika variant. Existují úzké stromečky ale i takové, které díky své košatosti mohou dosáhnout v průměru i více než jeden metr. Nejlepší na tom je, že výslednou podobu stromečku si sami můžete upravit doma, protože jednotlivé větvičky budou držet v takové poloze, do které je naaranžujete. Vybírat si můžete i co se týče samotné barvy stromečku. S umělým vánočním stromečkem si můžete udělat Vánoce i bílé nebo třeba růžové. Koupíte ho totiž v mnoha barvách.

Užijte si krásné Vánoce.