Umělé květiny vdechnou život do každého interiéru

19.03.2020

Nezamlouvá se vám představa strohé neútulné kanceláře bez špetky zeleně? Zkuste se poohlédnout po prvcích, které dokonale nahradí živou přírodu, a přitom nevyžadují téměř žádnou údržbu. Umělé kytky jsou ideální dekorací, protože dodají barevnost a eleganci i tam, kde by živé květy nebylo možné udržet. 

Umělé květiny
Umělé květiny


Pro dům, byt i kancelář

Umělé květiny se skvěle hodí nejen jako alternativa zeleně do kanceláří. Pasují také do zahrady, kde můžou fungovat jako nižší dělící zástěna mezi sousedy. Výborně v tomhle směru poslouží třeba buxus, který lze zakoupit v několika velikostech. Ten vypadá skvěle i jako dekorace před vstupem do domu, kanceláře či baráku. I další umělé rostliny, stromy a květy v tomhle směru exteriér dokonale vyladí.

Variabilita a bezúdržbový "provoz"

Exteriérové rostliny můžete různě kombinovat, přesouvat a doplňovat a nemusíte se přitom bát, že by jim změna místa nebo méně světla nějak ublížilo. Dalším nesporným pozitivem umělých květin je, že na rozdíl od těch živých neutratíte další stovky až tisíce korun za jejich pravidelnou údržbu. Vyrábí se z materiálů, které jsou velice odolné vůči nepřízni počasí, UV záření i mrazu, takže je celoročně můžete nechat na svém místě.

Rostliny všeho druhu a velikostí

I pro interiéry je nabídka umělých rostlin široká. Pokud víte, že živá květina u vás nemá šanci na přežití, pak jsou přesně pro vás určeny rostliny, které jsou na první pohled k nerozeznání od těch opravdových. Fikus nebo trávy osvěží každý interiér - byt i kancelářské prostory. Pokud toužíte po barvách, sáhněte po květinách, které jimi přímo hýří. Luxusně vypadají exotické stromy, bonsaje či palmy. Pořizovat tyto kousky v živém provedení je poměrně finančně nákladné, starat se o ně zase náročné. Umělá varianta tak ušetří nejen peníze, ale i případné zklamání z nezdaru.

Menší umělou palmu koupíte zhruba za tisíc korun.