Tetování aneb jak se na něj připravit a co očekávat?

07.01.2021
Tetování na ruku
Tetování na ruku

Tetování je něco, co vám vydrží na celý život. Je to odraz vaší osobnosti - každé tetování má nějaký svůj význam a vypovídá něco o svém nositeli. Pokud jste se rozhodli pro své první tetování, přečtěte si pár základních informací.

Tetování na ruku - bolí to?

Spousta lidí si mylně myslí, že tetování bolí. Samozřejmě záleží hlavně na tom, na jakém místě se necháváte tetovat. Nicméně je to spíše nepříjemný pocit, který se dá vydržet, než bolest. Takže se nemusíte bát se nechat tetovat. Třeba malé tetování na ruku je vcelku bezbolestné a docela časté. Lidé si nechávají na ruce tetovat jak malé ornamenty, tak třeba i rukávy přes celou paži. Nicméně, pokud půjdete na své první tetování, budete velice překvapeni, že rozhodně to není tak nepříjemná záležitost, jak jste očekávali.

Tetování na nohu - jak se na něj připravit?

Před tím, než se vydáte na své první tetování na nohu, je třeba, abyste nepili žádný alkohol, jelikož ten roztahuje cévy, ředí krev a zvyšuje krevní tlak. Mohlo by se tak stát, že byste více krváceli, a kvůli krevnímu tlaku mohli upadnout i do bezvědomí. Navíc, když je krev řídká, je mnohem těžší do kůže dostat barvu, která je krví vytlačována. Takže pokud se chystáte na tetování, tak jedině se střízlivou hlavou i myslí! Stejně tak anestetika před zákrokem jsou nevhodná.

Tetování na záda - jak se o něj starat?

Tetování na záda většinou bývá rozsáhlé, často si lidé nechávají tetovat třeba celá andělská křídla. Musíte být připravení na to, že po tomto zákroku tatér očistí zbytky inkoustu a místo vydezinfikuje, takže to bude nějakou chvíli štípat. Na toto nové tetování se položí papírová náplast a fóliový zábal, který je třeba nechat na místě tak tři hodiny, a následně toto místo jemně umýt vlažnou vodou. Poté budete muset toto místo několikrát denně mazat, aby bylo neustále hydratované.

Tetování je umělecké dílo, tak si ho užijte.