Termoizolační fólie na okna aneb k čemu jsou dobré?

05.12.2022

Technologický vývoj postupuje mílovými kroky dopředu, což se odráží nejenom na stále nových materiálech a designových provedeních plastových oken. Jejich pořízení je velmi výhodné, protože moderní plastová okna disponují perfektními tepelně izolačními vlastnostmi, které navíc můžete vylepšit pomocí termoizolační fólie na okna. Pojďme si tuto relativně novou technologickou vychytávku přiblížit.

Proč pořídit fólii?

Termoizolační fólie na okna jsou hitem současnosti, takže byste nad jejich pořízením měli určitě začít přemýšlet. Nastává totiž doba energetického šetření, kdy budou chtít všichni minimalizovat svoje energetické náklady. To je možné právě pomocí termoizolační fólie na okno, kterou si můžete zakoupit u specializovaného dodavatele. Tepelné ztráty s fólií se totiž pohybují na hranici 25 %, zatímco pokud jimi okna vybavena nejsou, uniká tímto prostorem až 50 % energetického tepla.

Kam je můžete nalepit?

Další obrovskou výhodou termoizolační fólie na okno je její univerzálnost. Díky jedinečným vlastnostem ji můžete bez větších problémů aplikovat nejenom na malá okna u rodinných domů, ale také na výlohy u restaurací nebo kamenných prodejen. Právě u nich vás totiž bude energetická úspora zajímat nejvíce. Aplikaci speciální fólie však nikdy neprovádějte sami, protože v takovém případě přímo ohrožujete její správnou funkčnost.

Jak je to s rosením oken?

Možná si nyní budete říkat, že po nalepení termoizolační fólie na okna hrozí riziko vzniku vlhkosti a tím pádem i rosení. Opak je ovšem pravdou, protože fólie naopak v zimních měsících eliminuje tvorbu vlhkosti, což opět přispívá ke komfortu bydlení. To je umožněno díky schopnosti odrážet tepelné záření zpět do interiéru, kde je zvyšována teplota, a to následně vyústí v omezení kondenzace vodní páry.

Pořízení termoizolační fólie se určitě vyplatí, protože díky ní můžete ušetřit tisíce korun na snížených zálohách za energie. Nebojte se a poptejte fólie u renomovaného dodavatele.