Tandemové seskoky byly naším životním zážitkem

30.04.2020

Shodují se lidé napříč věkem. Na co se připravit, a pro koho je tandem vhodný?

Nadšení, dojetí a skvělý pocit. Lidé, kteří právě odcházejí z letiště, kde absolvovali tandemové seskoky, jsou plní radosti a zážitků. Právě posunuli své hranice, dokázali z letadla vyskočit, a sami sebe překvapili, jak nádherný seskok může být. Pro koho je tandem vhodný, a co vás při seskoku čeká?

Tandemové seskoky
Tandemové seskoky

Porce odvahy? Není třeba

Pokud si myslíte, že seskoky padákem jsou jen pro kované chlapy, jste na omylu. Tandemové seskoky jsou pro všechny od 8 do 100 let. Nemusíte být odvážní, nemusíte být ani nadšení. Prostě jen přijdete a překvapíte sami sebe. Naprostá většina lidí odchází s pocitem, že seskok byl jejich životním zážitkem, na který nikdy nezapomenou. A nutno podotknout, že seskoky absolvují snad ještě s větším nadšením také paraplegikové. Pocity, které lidé neskrývají, jsou radost a nadšení. Dokázali přemoci sami sebe.

Do nebes s instruktory, co ročně skočí pětsetkrát

Než se vydáte do letadla, projdete krátkým školením. Dozvíte se vše potřebné. Mimo jiné i to, že instruktor, který vás má na starosti, si ročně z letadla hopsne pětsetkrát. Slušné číslo, že? Poté už následuje oblečení speciální kombinézy, helmy a brýlí. A můžete nastoupit, vážení! "Když se letadlo vzneslo, užíval jsem si pohled na krajinu z výšky. Před seskokem jsem měl trochu strach, ale po pár sekundách letu už to byla jen čirá radost," uvádí Petr, jeden z těch, kteří právě absolvovali seskok.

Ten nejkrásnější pocit ze sebe sama

Do jednoho se všichni, kdo ten den opouštěli letiště, shodli na jednom: nejkrásnější pocit byl to, že i přes počáteční strach si to dokonale užili. Překonali a překvapili sami sebe. "Zhruba minuta volného pádu byla nezapomenutelná," říká Sofie. "A těch dalších několik minut pohodového letu s padákem, kdy máte čas se rozhlížet po okolí, to byla prostě paráda," uzavírá.

A co vy? Vydáte se do oblak?