Systémový integrátor pomůže k rozhodnému kroku

05.03.2020

Váhání, zda jít nebo nejít do obrovských investic, které by mohly přinést velkou budoucnost výrobního podnikání, by mohl rozptýlit systémový integrátor. Průzkum ukázal, že většina českých malých a středních výrobních podniků uvažuje o robotizaci či automatizaci výroby. Ovšem od realizace tohoto záměru je odrazuje nedostatek kvalifikovaných pracovních sil a podpora, která by řešila další využití nových posil.

Systémový integrátor
Systémový integrátor

Menší firmy váhají, a oprávněně

Řádově jde o investici miliónů korun, na které by si většina firem, které v oblasti výrobního byznysu v Česku působí, musela vzít značné úvěrové prostředky. Vidina vysokých splátek a nejisté návratnosti mnoho z nich od těchto záměrů odrazuje, protože nemají oporu v technickém zázemí. Resp. v erudovaných profesionálech, kteří by dokázali potenciál nově nabytých technologických vymožeností "vyždímat" na maximum. Není se co divit. Mnoho českých firem jede zakázkovou výrobu, což znamená, že robot pořízený na jeden projekt by mohl být pro firmu likvidační.

Kdo zodpoví otázky?

Ačkoliv až čtvrtina českých výrobních firem zvažuje investice do oblasti automatizace a robotizace, nejistota pořád převládá. Ze začarovaného kruhu mohou pomoci jen jasné propočty, průzkumy a analýzy, které z tohoto záměru buď vytřískají všechen potenciál, nebo ho definitivně pohřbí. Pokud se firma nakonec pro investici rozhodne, je potřeba postupovat efektivně, ideálně tak, aby měl vše pod kontrolou systémový integrátor.

Systémový integrátor jako záruka

Správná implementace všech procesů spojených s automatizací, digitalizací nebo robotizací výrobních procesů je zcela klíčová pro další efektivní chod výroby. Proto je nutné celou proceduru zavedení nových systémů svěřit odborníkům, kteří zajistí hladký chod všech důležitých jednotek.

Tyto firmy také zajistí softwarovou podporu, zaškolení personálu a nastavení všech systémových řešení tak, aby nedocházelo k nechtěným výpadkům.