Stavební i technický dozor při rekonstrukci či stavbě

15.03.2020

Máte v plánu výstavbu rodinného domu nebo objektu podobného typu? Nebo potřebujete provést rozsáhlou rekonstrukci? Pak vám jistě přijde vhod stavební dozor nebo technický dozor, který zajistí, že celá akce proběhne naprosto bez problémů. Stavební či technický dozor je navíc v některých případech (stanovených zákonem) nezbytností. Proto na nic nečekejte a vyberte si takový, který vám poskytne kvalitní služby.

Stavební a technický dozor
Stavební a technický dozor

Ulehčete si výstavbu s profesionálním dozorem

Hledáte vhodného člověka pro technický dozor či stavební dozor? Pak vám doporučujeme se obrátit na web stavbyadozory.cz, kde je k dispozici rozsáhlá škála odborných služeb. Nabídka obsahuje rovněž stavební nebo technický dozor investora, vyřízení přejímky bytu nebo domu, zastupování ve fázích projektování (od vytvoření projektové dokumentace k samotné kolaudaci stavby), nechat si poskytnout odborné poradenství nebo zajistit výkon funkce koordinátora BOZP. Je zcela jedno, zda realizujete malou nebo rozsáhlou stavbu, dozor a jeho výběr se nevyplácí podceňovat.

Technický dozor

Zákon říká, v jakých případech je dozor bezpodmínečně potřeba. Stavební dozor je povinností pro každého, kdo staví svépomocí. Společně se stavebníkem pak dozor zodpovídá za dodržování všech potřebných předpisů. Technický dozor je pak nutně potřeba tam, kde je využíváno financí z veřejných rozpočtů. Opět jde nařízen stavebním zákonem. V daných případe tedy toto nelze zanedbat.

Co je tedy technický dozor investora a co přesně má na starosti? Tento člověk má na starosti úzkou spolupráci s investorem a dává mu rady nejen v projektovací fázi. V neposlední řadě vám tak může i ušetřit peníze. Pak samozřejmě dohlíží na průběh výstavby a upozorňuje na případné problémy. Na stránkách stavbyadozory.cz si je možné vyhledat odborný dozor, který vše zvládne pohodlně zařídit za vás, a sníží vám tak výdaje a hlavně ušetří čas.