Samolepky na kolo aneb jak si upravit váš bicykl?

05.11.2021

Česká republika sice není takovou cyklistickou velmocí jako například Belgie nebo Holandsko, nicméně i tak se mezi vámi určitě najde relativně velké množství nadšených cyklistů. Jakmile totiž jednou proniknete do kouzla cyklistiky, už se vám nebude chtít hledat jinou zábavu na trávení volného času.

Po určité době ovšem přijdete na to, že by bylo skvělé si kolo odlišit od ostatních cyklistů, neboť tímto způsobem vlastně můžete vyjádřit svou jedinečnou osobnost.

Stylové samolepky na kolo

Samolepky na kolo jsou jednou z nejlevnějších a také nejrychlejších možností, jak upravit vaše horské nebo silniční kolo. Na rám si můžete nalepit prakticky jakýkoliv obrázek nebo slogan vašeho oblíbeného cyklisty. V současné době je ovšem možné vyrobit samolepky na zakázku, a to v různých velikostech i rozloženích. Sami si tak vytvoříte logo podle svých preferencí a inspirovat se můžete třeba u profesionálních týmů. Fantazii se v tomto ohledu skutečně meze nekladou.

Barevné komponenty kola

Pokud byste k úpravě nechtěli použít samolepky na hokejku nebo na kolo, můžete se vydat zcela odlišnou cestou. Ta je sice o něco nákladnější, nicméně s ní uděláte stejnou či dokonce větší parádu. Jedná se o výměnu určitých sériových komponent za jejich ekvivalenty v různých barevných odstínech. Tímto způsobem můžete barevně sladit například šlapky, berany nebo brzdové páčky či řadičky. Záleží pak pouze na vás, zda budete bicykl ladit do jednoho odstínu nebo zvolíte kombinaci více barev.

Barevná omotávka řídítek

Nedílnou součástí úprav bicyklu by měla být i změna omotávky řídítek. Ty jsou nejvíce patrné u silničního speciálu, kde můžete opět experimentovat s různými odstíny. Originální omotávku můžete vyměnit za vícebarevnou pásku nebo dokonce kombinovat dvě barvy na konkrétních beranech. Aby byly úpravy kompletní, můžete na kolo umístit ještě určitý typ samolepky na helmu. Ta sice primárně není určena na bicykly, ale celkový design stoprocentně doladí.

Jestliže chcete svoje silniční nebo horské kolo odlišit, vyzkoušejte kombinaci samolepek a barevných omotávek na řídítka. Nebude-li vám to stačit, pak začněte s instalací barevných komponentů.