S elektrokolem objevíte dosud nepoznané možnosti

30.03.2020

Možná si budete říkat, že na pořízení elektrokola teď není vhodná chvíle. Na druhou stranu ale neexistuje lepší způsob posílení imunity než se vydat na zdravotní projížďku do přírody. Nasajete atmosféru venkovské krajiny nebo lesa, a ještě si odpočinete od každodenních starostí. Nemusíte se ale bát, že se vrátíte unavení a zpocení, protože vyjížďky na elektrokole jsou velice nenáročné.

E-bike Crussis e-Guera 7.5-S
E-bike Crussis e-Guera 7.5-S

Jak vybrat elektrokolo?

Otázka jak vybrat elektrokolo asi bude trápit mnohé z vás. Na jeho pořízení není nic těžké, když si dáte pozor na několik úskalí. Nejprve si ujasněte, pro koho elektrokolo kupujete a kde s ním bude dotyčný jezdit. Pořádek si udělejte i v očekávaném dojezdu, abyste se nevydali na příliš dlouhý výlet a pak nezůstali stát uprostřed polí s vybitými akumulátory. V neposlední řadě si musíte rozmyslet i otázku peněz. I když jsou elektrokola dnes již dostupná, u lepších kusů není pořizovací cena zrovna nejnižší.

K čemu jsou dobrá horská elektrokola?

Horská elektrokola jsou ideální pro dobrodruhy, kteří se nebojí obtížnějšího terénu a osamělých lesních cest. K dispozici máte dvě základní konstrukce lišící se pérováním. Jedna skupina disponuje pevným rámem, zatímco ta druhá má odpruženou maximálně přední vidlici. Právě do této kategorie asi zamíří drtivá většina z vás. Horská elektrokola jsou totiž vhodná nejenom na lesní cesty, ale zdoláte s nimi i písek, štěrk nebo dokonce kamenité stezky.

Elektrokola do přírody - ideální řešení na poklidný výlet

Jestliže plánujete se svým novým bicyklem daleké výlety v lehkém terénu, pak byste měli zamířit do kategorie elektrokola do přírody. Zkráceně řečeno se dělí na treková a krosová kola. Prvně jmenované e-biky jsou ideálním nástrojem pro turistickou cyklistiku. Jsou speciálně přizpůsobena pro vícedenní túry, na kterých potřebujete dostatek pohodlí. Oproti tomu jsou krosová kola sportovnější a hodí se i do města.

Pokud se nechcete na kole dřít, určitě si objednejte nové elektrokolo. Klidně se s ním můžete vydat na několika kilometrový výlet bez toho, abyste se domů vrátili propocení.