Revize elektrozařízení aneb proč je důležité elektroinstalaci kontrolovat?

10.12.2020

Elektroinstalace se dnes nachází prakticky v každé domácnosti. Bez moderních vymožeností typu televize, internetu nebo podlahového topení bychom si jenom těžko dokázali představit pohodlný život. Elektřina je velice dobrý sluha, ale zlý pán. I když je elektroinstalace obecně považována za bezpečnou, musí pravidelně procházet kontrolami. Jak často se opakuje revize elektrozařízení a kolik stojí?

Revize elektrozařízení
Revize elektrozařízení

Revize elektrozařízení určitě nepodceňujte

Pojem revize elektrozařízení v sobě skrývá jak kontrolu veškerých zařízení a strojů napájených elektřinou, tak související elektrické obvody. Dále se renomovaná společnost specializuje na revize elektrospotřebičů nebo revize hromosvodů. Hlavním úkolem je objektivně zkontrolovat stav vybudované sítě a v případě zjištění jakýchkoliv nesrovnalostí zajistit řešení. Oprava a revize hromosvodu většinou není nijak zdlouhavá, takže si s ní zkušený technik poradí celkem snadno.

Proč jsou revize elektra tak důležitá?

Revize elektra jsou důležité z hlediska zajištění bezpečnosti používaných elektrických zařízení. Těmito kontrolami lze předejít nebezpečným úrazům elektrickým proudem. Navíc včas zjistíte případné závady, jejichž odstranění by vás později mohlo stát relativně velké množství finančních prostředků. Revizní zpráva je pak zásadním dokumentem při jednání s pojišťovnou v okamžiku řešení pojistné události.

Kolik stojí kontrola elektrických zařízení?

Cena za revize elektroinstalace se odvíjí od složitosti napojených obvodů a od velikosti dané budovy. Neméně důležitou součástí kalkulace jsou počty obvodů a jistících prvků, které je potřeba zkontrolovat. Přesná částka se tedy bez podrobnějších údajů nedá stanovit. Pokud byste měli zájem o revize elektroinstalace od renomované společnosti, stačí vyplnit formulář na internetových stránkách a obratem vám bude zaslána konkrétní nabídka prací včetně cenové kalkulace.

Stav elektroinstalace byste rozhodně neměli podceňovat. Revize elektro nejenom předejde zranění, ale také ušetříte peníze za nákladné opravy zanedbaných závad.