Protisluneční okenní fólie aneb proč by vám neměly doma chybět?

22.01.2021

Teplo v horkém období dokáže opravdu potrápit, a to hlavně nás organismus. Jenže jak v tomto období zajistit, aby vám do domácnosti nepražilo slunce, a zároveň jste měli odkrytý výhled z okna? Pomohou vám protisluneční okenní fólie, které zabrání pronikání horka do interiéru, a tím také přehřívání nejenom vás, ale také i vašich domácích mazlíčků a rostlin. Nikomu horko prostě nedělá dobře.

Okenní fólie
Okenní fólie

Energetické úspory

Nabízelo by se si myslet, že protisluneční okenní fólie se vyplatí používat pouze v horkých měsících. To je ale velký omyl. Ačkoli jsou jejich výhody v létě neoddiskutovatelné, v zimě vám naopak pomohou snížit únik tepla přes okenní tabule. Tak bude váš dům rychleji vytopen, čímž ušetříte i na svém pravidelném ročním vyúčtování. Pomohou zpomalit také stárnutí vybavení interiéru, jelikož ochrání váš nábytek od vyblednutí, což způsobuje nadměrné sluneční záření.

Ochrana oken

Jakkoli jsou vaše okna křehká, pokud na ně nalepíte okenní fólii, dostanou jistou formu ochrany. Pokud si tedy venku hraj děti s míčem, který omylem hodí do vašeho okna, pouze se od něj odrazí a nedojde k rozbití. V opačném případě by míč proletěl přímo vaším oknem, které by lehce rozbil.

Proč protisluneční fólie?

Okenní fólie jsou technicky vyspělý produkt, co se snadno aplikuje, a který byl speciálně navržen a vyvinut tak, aby poskytoval nejlepší možný výkon a dlouhou životnost. Okenní fólie, která je k dispozici v řadě vzhledů a povrchových úprav, je navržena tak, aby byla dodatečně nalepena na stávající okna a zasklení, což poskytuje nákladově efektivní a snadno dosažitelné výhody nejenom v létě, ale i dalších ročních období.

Investice do okenních fólií se vám brzo vrátí - tak proč je ještě nemáte?