Prodej i pronájem lodních kontejnerů jsou na vzestupu

18.06.2020

A není divu. Co třeba bydlení v kontejneru? Pochopitelně, máme na mysli lodní kontejnery, ne ty, v kterých končí směsný odpad. Z použitých lodních kontejnerů se stává velice populární, a hlavně levný stavební materiál, který dokáže výborně posloužit k bydlení. Kromě jiného. Použít ho můžete také jako zahradní domek, sklad nářadí, firemní archiv nebo jen místo, kde skončí všechno nepotřebné harampádí, které z nějakého důvodu zatím nemáte chuť vyhodit.

Prodej i pronájem lodních kontejnerů
Prodej i pronájem lodních kontejnerů

Když služba na moři skončí

Prodej lodních kontejnerů je odvětví, na kterém si tisíce firem po celém světě v posledních letech založily business. Není divu. Jejich využití rozhodně neskončí po námořní službě. Lodní kontejnery zaznamenávají velký nárůst popularity zejména díky své variabilitě a funkčnosti. Firmy vám dodají modifikovaný kontejner, který poslouží třeba na sanitární účely nebo jako kancelář či veletržní a prodejní stánek. Díky mobilitě je možné ho využívat opakovaně podle vašich potřeb.

Modulové domy válcují trh

Zdá se vám to nereálné? Možná kdysi by bylo. Ale třeba v East Hampton vznikl z 6 velkých lodních kontejnerů luxusní dům o rozloze 165 m². Při pohledu na něj by vám ani ve snu nenapadlo, že základním stavebním materiálem jsou právě vyřazené velké lodní kontejnery na prodej. Jejich nespornou výhodou je dostupnost, rychlost a také cena. Pořízení jednoho velkého kontejneru se pohybuje do 80 tisíc korun. Samozřejmě je nutné připočítat další výdaje nutné k dotvoření obytného sídla. Pořád však bude jeho cena výrazně nižší než cena standardní stavby, nemluvě o tom, že bydlet můžete za 2 až 3 měsíce.

Široké možnosti využití

Pokud bydlení v kontejneru neplánujete, ovšem čeká vás stěhování, termín hoří a vy nevíte, kam se všemi těmi nevytříděnými věcmi, opět se nabízí tento šikovný námořní pomocník. Pronájem lodních kontejnerů je možnost, jak tuto záležitost poměrně rychle, snadno, a hlavně levně vyřešit. Podobně se může hodit i pro skladování firemních dokumentů nebo archivu.

Ceny za pronájem lodních kontejnerů si firmy stanovují podle velikosti a určení.