Proč se lidé obracejí k obnovitelným zdrojům energie?

09.01.2019

Uvažujete, jak by se dalo hospodárně topit a ohřívat vodu ve vašem domě? Obzvlášť pokud topíte pevnými palivy, nebo dokonce elektrickou energií či plynem, budete nadšeni. Všechny obnovitelné zdroje energie jsou dobré jak z pohledu financí, které za jeden rok našetříte, rozhodně však také proto, že využijete k přírodě ohleduplný energetický zdroj.

Solární energie
Solární energie

Dorazila Nová zelená úsporám

Pokud výrazně zmenšíte ekologické zatížení, na rekonstrukci můžete dostat dotaci z programu Státního fondu životního prostředí - Nová zelená úsporám. Pojem Nová zelená úsporám jste jistě už někdy slyšeli. V tuzemsku program Nová zelená úsporám již několik let běží. Hovoříme o podpoře obnovitelných energetických zdrojů a souběžně o energetických úsporách. V rámci tohoto programu si lze pořídit například tepelné čerpadlo nebo fotovoltaické panely. Před pořízením se ubezpečte, jestli vyhovujete podmínkám potřebným pro finanční příspěvek.

Výhody energie ze slunce

Dnešní doba nahrává pojmu solární ohřev vody, jenž vám pomůže ušetřit na výdajích za energie. Výhodná je například investice do uceleného solárního systému ROTEX, který tvoří solární kolektory a akumulační nádrž s vysokou tepelnou účinností. Důvěryhodná solární souprava dokáže převést až 80 procent ze sluníčka na teplo, a to pak uchovávat v akumulační nádrži.

Stejně jako na soustavu slunečního systému, tak i na nákup fotovoltaického panelu byste mohli požádat o příspěvek. Technologie fotovoltaika je u nás již běžně využívaná a má za úkol přeměnit energii za slunce na energii elektrickou. Dosáhnout zde můžete až na dotaci 100 000 Kč. Do panelu můžete investovat jakoukoliv částku, vše závisí na požadavcích, a na tom, jaký výkon solárního panelu opravdu požadujete.