Potápění na Gozo: Jedinečné místo, které osloví každého potápěče

10.02.2022

Gozo je přímo rájem pro každého milovníka potápění. Nachází se zde spousta lokací, kam můžete vyrazit. Potápění na Gozo je velmi oblíbené, pod vodou se zde totiž skrývá spousta krás, které čekají, až je objevíte. Neváhejte a vyrazte i vy na ostrov Gozo.

Nezapomenutelné místo

Potápění je ideální volbou, pokud vás láká aktivní dovolená. Gozo v tomto ohledu nabízí výborné možnosti, tuto lokalitu si rozhodně zamilujete. Potápění na Gozo si získalo srdce již mnoha sportovců. Pozorovat zde můžete jedinečné přírodní úkazy, jeskyně a přírodu. Kromě toho se však nabízí také místa, kde se setkáte s různými mořskými živočichy. Dovolená na Maltě toho nabídne ještě mnohem více, věnovat se tak nemusíte pouze potápění. Gozo, Malta a Comino jsou tři ostrovy tvořící souostroví Malta. Jednotlivá místa se přitom mohou značně lišit. Dovolená Malta tak nikdy nebude jednotvárná.

Příležitosti k potápění

Ostrov Gozo je pro potápění oblíbený zejména díky místním útesům a jeskyním. Vyrazit sem můžete kdykoliv, jelikož podmínky jsou po celý rok optimální. Nezáleží na tom, zda jste začátečník či zkušený potápěč, řada míst je vhodná i pro nezkušené. Vybírejte místa z okolí Xlendi, Ta' Ċenċ a Marsalforn. Z konkrétních lokalit pak za zmínku stojí Modrá díra, Krokodýlí skála, Fessej Rock, San Dimitri Point či třeba Wied Il Gashri, kde se můžete setkat s mořskými koníky.

Místo k odpočinku

Vzhledem k náročnosti potápění je samozřejmě třeba najít také místo, kde budete moci na chvíli spočinout. Apartmány Malta nabízí různé, ubytovat se můžete přímo v Xlendi v Arzella Apartments. Ohledně ubytování Malta rozhodně nezklame, pokoje v Arzella Apartments jsou totiž skvěle vybavené a nabídnou vám vše, co byste mohli potřebovat.

Ostrov Gozo je tím pravým pro každého, kdo svůj čas rád tráví potápěním. Ovšem nabízí se i řada dalších možností, jak trávit volný čas.