Podpůrný program nová zelená úsporám je dosažitelný i pro Vás

09.04.2020

Při stoupajících cenách energií pátráme, jak by se dalo ušetřit a navíc se chovat ohleduplně k přírodě. Proto se nabízí okamžitá výměna dodavatele plynu, případně dodavatele elektřiny. Který z prodejců je pro vás ideální, si můžete snadno vypočítat s kalkulačkou úspor, jež je na stránkách IQenergy.cz. Někdy je třeba zainvestovat a úspora se odrazí až v budoucnu. Veškeré praktické rady a e-shop s účelnými výrobky jsou k mání na zmíněném webu. Specializované poradenství zdarma dodáváme přes telefon, anebo přes kontaktní formulář. Ohledně dotačního programu nová zelená úsporám se množí nejvíce dotazů.

V aktuálním přehledu na webových stránkách IQenergy.cz žadatelé najdou podmínky pro splnění žádosti o státní dotaci nová zelená úsporám. O dotaci je možné si požádat kdykoliv, se žadateli se bude jednat až do konce roku 2021. V souvislosti s prodejem emisních povolenek se budou rozdělovat finance směrem k dotacím v programu nová zelená úsporám. Podpůrný dotační program nová zelená úsporám se snaží o snížení energetické náročnosti stávajících rodinných domů, podporuje výstavby nízkoenergetických rodinných domů a ekonomické využití energetických zdrojů, kam třeba patří vyměňování zdrojů tepla za ekologické a hospodárné tepelné zdroje. Na internetových stránkách IQenergy.cz si můžete prohlédnout tabulku s vyměnitelnými zdroji tepla.

Současně se poskytuje dotace na stavbu fotovoltaické elektrárny, kdy dotace na 1 dům dosahuje výše až 100 000 korun. Zmíněná fotovoltaika je záměnou slunečního záření na elektřinu s využitím fotoelektrického jevu na polovodičových diodách ve fotovoltaických panelech. Tato technologie - fotovoltaika - se stává u veřejnosti stále oblíbenější. Proto se vybudování fotovoltaické elektrárny jeví jako pojítko s vlastní energetickou soběstačností, a ještě se výrazně minimalizují veškeré vynakládané částky domácnosti.