Pobyty pro školy aneb vyrazte se svými kolegy hotel vyzkoušet

02.03.2021

Hledáte vhodné místo pro dlouhodobé pobyty pro školy? Pak není nic jednoduššího než si s ostatními kantory udělat menší výlet do podhůří Krkonoš, konkrétně na Benecko. Tahle malá vesnička s více než 1 tisícem obyvatel je středobodem stejnojmenné rekreační oblasti, která se výtečně hodí pro adaptační kurzy, adaptační pobyty nebo letní tábor. Na Benecku totiž najdete sportovní vyžití v zimě i v létě.

Pobyty pro školy
Pobyty pro školy

Plánujete zimní školu v přírodě?

Pobyty pro školy v zimě jsou v Krkonoších velice oblíbené. Lyžování přeci jenom patří k oblíbeným sportovním aktivitám, a kde jinde by se děti měly naučit lyžovat než na škole v přírodě. Hotel u sjezdovky nabízí pro ubytování pro školku i školu skvělé zázemí. Nejenom, že se nachází v těsné blízkosti lyžařského areálu, ale nedaleko od něj najdete i vlek. Děti se tedy pod dozorem zkušených instruktorů naučí lyže perfektně ovládat - a vy jako pedagog si užijete trochu volných chvil.

Pro děti je připravena ta nejlepší strava

Velkým kamenem úrazu bývala na školách v přírodě strava. To je ovšem minulostí, protože moderní hotel na Benecku zaměstnává zkušené kuchaře, kteří připravují lahodné pokrmy převážně z místních surovin. Tím pádem je hotel více než vhodný k ubytování pro školu, neboť je zde možnost sjednání jak plné penze, tak i polopenze. Samozřejmostí ubytování pro školy jsou snídaně formou švédských stolů. Vy a děti posnídáte párky, vajíčka, pečivo z nedaleké pekárny nebo domácí pomazánky či marmelády.

Jak jsou vybaveny pokoje?

Lyžařský výcvik klade nároky nejenom na stravování, ale také na ubytování pro školy v přírodě. Po náročném dni na svahu určitě nechcete, aby děti spaly ve špinavých a nepohodlných postelích. Hotel na Benecku poskytuje ubytování ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích, které jsou plně vybaveny. Na každém z nich se nachází vlastní koupelna i sprcha. K úplnému pohodlí pak přispívá ještě přítomnost Wi-Fi a televizoru. Škola nebo školka v přírodě tak může proběhnout i za horšího počasí.

Škola v přírodě sice není na organizaci jednoduchá, ale pokud se předem vydáte do hotelu Benecko, budete přesně vědět, do čeho s dětmi jdete. Určitě se vám v podhůří Krkonoš bude líbit.