Pneu Voltyre aneb kde nakoupit kvalitní obutí pro stavební stroje?

21.04.2021

Pohybujete-li se v oblasti stavebních strojů či jiné mechanizace, pak jistě víte, že kvalitní obutí je základem dobré produktivity práce. Možná si budete říkat, že trochu sjetý vzorek ničemu nevadí, ale to je obrovský omyl. Prakticky neexistující vzorek neposkytuje dostatečnou přilnavost v těžším terénu a stavební stroj tak nemůže odvádět práci, pro kterou byl zakoupen. Pokud máte pocit, že je třeba gumy vyměnit, poohlédněte se po pneu Voltyre.

U smykového nakladače pneumatiky velmi trpí

Jedním z nejagresivnějších strojů na likvidaci pneumatik je bezpochyby smykový nakladač. Může za to jedinečný způsob jeho řízení, kdy se jedna strana kol vždy zastaví, což stroji umožňuje zatáčet. Tento systém je prakticky totožný s tím v pásových vozidlech. Ovšem pokud chcete tímto způsobem manévrovat na tvrdém asfaltu nebo betonu, dostává pneu Voltyre neskutečně na frak. Proto byste jej měli pravidelně měnit v závislosti na míře opotřebování.

Které pneumatiky vybrat pro nakladače?

Smykové nakladače ovšem nejsou jedinými stroji, u nichž je zásadní kondice obutí. Na stav pneumatik byste měli dbát také u rypadel nebo kloubových nakladačů. I u nich je míra opotřebení gum relativně velká. Proto byste na pořízení nového obutí určitě neměli šetřit. Pneumatika vhodná pro kombinovaný terén je sice o něco dražší, ovšem zase poskytuje prvotřídní grip na asfaltu i těžkém terénu. Hustá a pevná středová část navíc podporuje delší životnost.

Kde pneumatiky koupit?

Kvalitní pneumatiky pro stavební stroje byste měli nakupovat pouze v renomovaném obchodě s dlouholetou tradicí. Gumy velkých rozměrů totiž nejsou na pořízení úplně levné, takže určitě nechcete naletět podvodníkům. Prověřený obchod se stavebními stroji má v prodejním portfoliu pneumatiky pro všechny typy stavebních strojů, takže si určitě vyberete. Navíc ručí za jejich kvalitu a dlouhou životnost.

Na pneu pro stavební stroje byste neměli šetřit. Budete-li pravidelně pneumatiky měnit, stroj se vám odvděčí skvělou produktivitou práce a menšími provozními náklady.