Plastová nádrž na naftu jako efektivní byznys partner

14.03.2020

Plastová nádrž na naftu poskytuje dostupné řešení všude tam, kde je nutné doplňovat pohonné hmoty operativně a co nejlevněji. Využití mají u farmářů, menších dopravců, lesních těžařů, ale využívají je také pro své lokální provozovny i větší průmyslové podniky. Nafta je díky nim dostupná všude tam, kde je potřeba, a kde dojíždění pro každý vůz by bylo mimořádně nerentabilní.

Plastová nádrž na naftu
Plastová nádrž na naftu

Ekologický bezpečný provoz

Plastová nádrž na naftu nemůže být vyrobena jen tak. Její výroba podléhá přísným kritériím, které upravuje vícero předpisů. Jedním z nich je zákon o čerpacích stanicích a stejně tak evropské a české normy, které jasně definují postupy pro skladování hořlavin III. třídy. Jedná se tedy o vůbec nejpřísnější předpisy. Ty kromě jiného stanovují povinnost dvojího pláště těchto nádob, které mají eliminovat riziko úniku škodlivých látek. K tomu rovněž přispívají zpevněné stěny nádrže.

Plastová nádrž také pro AdBlue

Kromě nafty a jiných ropných produktů lze plastové nádrže využít ke skladování chemického činidla známého jako "močovina" nebo AUS 32. Veřejnosti je ovšem známo pod značkou AdBlue. Stará se o snižování emisí oxidu dusíku u všech automobilů s dieslovými motory a do povědomí se dostalo po zpřísnění emisních norem, kdy se všichni výrobci automobilů museli s problémem snižování CO² vypořádat. AUS 32 využívají systémy selektivní katalytické redukce, tedy SCR katalyzátory. Ty díky chemické reakci snižují množství oxidu dusíku ve výfukových plynech automobilů. Plastové nádrže na AdBlue jsou vyrobeny metodou rotačního tváření vysoce pevnostního polyethylenu za vysokých teplot.

Spolehlivé a odolné materiály

Prémiové výrobky na trhu nádrží se vyznačují tím, že spoje mají vedené výhradně v rámci stanovené bezpečností zóny. Díky materiálům použitým k jejich výrobě jsou odolné vůči UVA i UVB záření a vhodné pro dlouhodobý bezproblémový provoz. Obvykle se na tyto produkty vztahuje desetiletá záruka a kvalitní záruční i pozáruční servis.

Jakýkoliv servis musí provádět výhradně školený personál s odpovídajícím vybavením.