Palivové dřevo zajistí teplo domova. Jak ho skladovat?

03.11.2020

V posledních několika letech se stohování polen uvnitř krbů stalo jakýmsi uměním. Účel již není čistě praktický, má to být hezké - zejména proto, že někteří návrháři interiérů začali vyřezávat prostory speciálně určené například pro bukové palivové dřevo. Je pravda, že klády vypadají krásně, když jsou takto umístěny vedle kamen nebo krbu, a má smysl mít je na dosah pro snadné spalování

Palivové dřevo
Palivové dřevo


Prodej palivového dřeva

Nejlépe je doma mít jen takové množství dřeva, které jste schopni spálit za dva dny. Jinak by veškeré štípané palivové dřevo mělo být skutečně skladováno venku. Skládejte jej na palety od země a dál od stromů. Čím dále od jakékoli struktury, tím lépe. A ujistěte se, že dřevo, které používáte, je sušené nebo kořeněné.

Jaký typ dřeva pořídit?

Dobře kořeněné suché palivové dřevo nebude mít vůni, vlhkost ani kůru ani mízu, což hmyz opravdu miluje. Správně kořeněné dřevo má obsah vlhkosti nižší než 20 procent, což pomáhá předcházet dalšímu nežádoucímu vzniku plísní. Kromě toho kořeněné dřevo hoří efektivněji a s menším množstvím kouře než u nově pokácených stromů. To znamená, že se vyhnete usazování kreosotu v komíně a nebezpečí přílišného kouření či dokonce i požáru komína.

Kdy si pořídit štípané palivové dřevo?

V ideálním případě byste měli řezat nebo kupovat dřevo od konce léta do konce podzimu. Nezapomeňte zkontrolovat místní předpisy pro přepravu a skladování dřeva. Renomovaný prodej palivového dřeva ve vaší oblasti by měl být schopen pomoci.

Nové dřevo by mělo být skladováno na slunném místě a zakryto, to pomůže zabít škůdce. Mezi poleny se stále může skrývat hmyz, ale kromě zabití nebo vysávání není nic jiného, ​​co byste mohli udělat. Nastříkejte dřevo hořlavými odpuzujícími prostředky proti hmyzu.

Samozřejmě, pokud se chcete tomuto problému úplně vyhnout, můžete si vždy koupit čistě dekorativní klády a nechat si skutečné palivové dřevo venku.