Ozvučovací technika pro akce

13.03.2020

Žádná společenská akce se neobejde bez kvalitního ozvučení. Společně s kvalitním mixážním pultem, mikrofony, ostatní zvukovou a profesionální obsluhou tak docílíte skvělého zvukového výsledku. Žádná konference, prezentace, oslavy, svatby nebo hudební vystoupení se bez něj neobejdou.

Ozvučovací technika
Ozvučovací technika

Každá akce bude zajímavější

Profesionální ozvučovací technika je důležitá pro všechny větší společenské nebo firemní akce. Ať už jde o skvělý zvuk mluveného slova nebo hudby - bez něj to zkrátka nejde. A že není zvuk jako zvuk, jste se možná již mnohokrát přesvědčili. Pro ozvučení větší místnosti je potřeba správné rozmístění reproduktorů. Reprobedny musí mít kvalitní zvuk, důležitý je také mixážní pult pro ovládání jednotlivých mikrofonů, dalších vstupních i výstupních zařízení, úrovně hladiny zvuku a příslušná kabeláž, to všechno jsou nezbytné prvky pro dosáhnutí perfektního ozvučení.

Ozvučení učeben, zasedacích a konferenčních místností

Ozvučení místností je koncipováno jako plošné. A tomu musí odpovídat především volba reproduktorových soustav. Akustika takových místností má totiž často velké množství odrazů, zvuk proto nesmí obsahovat příliš velké množství nízkých kmitočtů nebo příliš moc sykavek. Je tedy potřeba, aby zvuk byl orientován kolem středních kmitočtů. Základním prvkem v tomto případě je audio modul, který kombinuje funkci přípojného panelu a zesilovače.

Každé místo by mělo mít jiný zvuk

Plošné zvučení budov i exteriéru, co se týče reprosoustav, je potřeba řešit především s ohledem na požadovaný zvuk. Požadovaný charakter zvuku by měl být vždy na prvním místě. Je nutné vědět, k jakým účelům bude ozvučovaný prostor sloužit a podle toho vše dále posuzovat. Jiný zvuk totiž budeme chtít mít na společenské akci typu narozeninové oslavy a zcela jiný zvuk zase na firemní konferenci nebo prezentaci. U větších prostor je potřeba myslet také na to, že pozvaní hosté se chtějí také mezi sebou bavit a rozumět si. Je tak zcela nežádoucí, aby zvuk pohltil celou místnost.

Užijte si svou akci i se skvělým zvukem naplno.