Online marketing a lead managment – klíčové nástroje pro úspěšný obchod

13.12.2022

Online marketing je pro úspěšný obchod klíčový. Kromě toho by vám však neměl uniknout ani lead managment. S využitím vhodné platformy budete mít všechny důležité informace na jednom místě, lze je tak efektivně zpracovat a využít.

Marketing managment

Online marketing a lead management jsou úzce propojené oblasti. Online marketing se zaměřuje na získávání potenciálních zákazníků prostřednictvím různých online kanálů, jako jsou sociální média, e-maily a webové stránky. Lead management umožňuje oslovit potenciální zákazníky, kteří mají zájem o vaše produkty či služby. Pro marketing managment můžete využít praktickou platformu, díky které už vám neunikne žádná obchodní příležitost.

Online marketing

Online marketing je široká oblast, která se zaměřuje na používání online kanálů k propagaci produktů nebo služeb. Tento druh marketingu se může skládat z různých nástrojů a technik, včetně zmíněných sociálních médií a e-mailového marketingu, ale i přímého prodeje, affiliate marketingu a dalších způsobů. Cílem online marketingu je zvýšit povědomí o značce, získat nové zákazníky a zvýšit prodeje. Jde tedy o klíčový prvek pro úspěšný obchodní marketing.

Lead managment

Lead management je zaměřen na potenciální zákazníky. Jde o proces, jehož cílem je získat informace o těchto zákaznících a sledovat jejich zájmy. Lead management vám může pomoci proměnit potenciální zákazníky ve skutečné zákazníky, kteří využijí vaše služby či zakoupí produkty. Jde tak o způsob, jak zvýšit prodeje a zisk. Aby vám neunikly žádné leady (příchozí poptávky), vyplatí se využívat moderní nástroje a platformy, které vám práci usnadní.

Práce s poptávkovými daty není jednoduchým úkolem, neváhejte proto využít efektivní nástroje, díky kterým to bude jednodušší, jako například nová digitální platforma Growito, díky které proměníte každou poptávku na dokončenou a uzavřenou objednávku či zakázku.