Nemovitosti v Itálii aneb kde apartmán nebo dům koupit?

10.10.2022

V posledních několika letech se na evropském trhu s nemovitostmi objevuje zajímavý trend, podle něhož je zřejmé, že stále více lidí rádo investuje do domů a bytů v zahraničí. Odborníci jen velmi obtížně hledají pro tento trend vysvětlení, nicméně určitým vodítkem může být snaha bezpečně uložit vydělané peníze. Dalším z motivů může být zajištění vysněného bydlení, které je pro některé z vás určitě reprezentováno krásným domkem u písečné pláže a azurového moře.

Kde nemovitosti kupovat?

Při koupi nemovitosti v Itálii byste si měli dát pozor na oblast, kde se bude váš vysněný dům či byt nacházet. Země z Apeninského poloostrova se totiž dlouhodobě potýká s velkou centralizací průmyslu a služeb, což v praxi znamená, že některé venkovské oblasti jsou značně zaostalé. Proto byste se měli zaměřit především na pobřežní oblasti, typicky Kalábrii. Její západní pobřeží nyní zažívá turistický a stavební boom, takže zde o nedostatek nemovitostí ani případných nájemníků nebude nouze.

Kde nemovitosti nekupovat?

Chcete-li si koupit nemovitost v zahraničí za účelem jejího dalšího pronájmu, určitě se vyhněte nezajímavým oblastem, kde není příliš rozšířený turistický ruch. S tímto problémem typicky bojuje oblast střední Itálie, která se navíc potýká s častými zemětřeseními. Není proto výjimkou, že zde z map mizí celé vesnice. V takových oblastech byste si svou vysněnou nemovitost rozhodně kupovat neměli.

Jaká je aktuální nabídka?

Možná budete sami překvapení šíří nabídky volných nemovitostí určených ke koupi. Ty se povětšinou nachází právě na západním pobřeží Kalábrie, takže skrývají velký potenciál do budoucna. Nemovitost v Itálii byste ovšem nikdy neměli kupovat sami, tudíž bude lepší, když se obrátíte na specializovanou společnost. Na jejích stránkách navíc přehledně vidíte nabídku volných nemovitostí, a kromě toho jsou zde popsány i rady, jak postupovat při koupi bytu či domu v Itálii.

Domy a byty v Kalábrii nabízí dechberoucí pohledy do přírody a většina z nich se navíc nachází nedaleko moře. Koupí takového bytu určitě chybu neuděláte.