Nebankovní úvěr aneb jaké jsou výhody půjčky v nebankovním sektoru?

25.03.2021

Bankovní sektor je v České republice pod silnou kontrolou České národní banky, což je na jednu stranu dobře. Běžné a spořicí účty jsou tak spolehlivým produktem komerčních bank, ovšem problém nastává u půjček a hypoték na vyšší částky. S novelizací příslušné legislativy je výše hypotéky omezena. Pokud tedy půjdete do banky a budete žádat půjčku ve výši 100 % hodnoty nemovitosti, neuspějete. Jediným řešením je poté nebankovní úvěr.

Půjčka je rychle schválena

Nebankovní úvěr má oproti půjčkám komerčních bank jednu obrovskou výhodu, kterou je rychlé schválení žádosti. Většina renomovaných osob působících v nebankovním sektoru schvaluje půjčky nonstop, takže se k žádaným penězům dostanete velmi rychle. Úvěry jsou schvalovány i o víkendech a státních svátcích, a to pomocí specializovaných softwarů. Ty dokážou žádosti vyhodnotit v reálném čase. V některých velkých subjektech nebankovního trhu je úvěr schvalován pouze pomocí softwaru bez pozornosti bankovních úředníků.

Peníze máte na účtu velmi rychle

S rychlým schválením půjčky souvisí i rychlý převod finančních prostředků. Půjčka ve sjednané výši je ve většině případů připsána na vámi uvedený účet do 30 minut od schválení žádosti, což je oproti bankovnímu sektoru nepředstavitelně rychlé. Nebankovní společnosti toho docilují prostřednictvím několika běžných účtů, které mají vedeny u největších komerčních bank v České republice. Platí tedy pravidlo, že pokud máte účet u stejné banky jako věřitel, obdržíte obnos nebankovní půjčky prakticky ihned.

Možnost vyřízení půjčky přes internet

V současné době asi nechcete trávit půl dne čekáním ve frontě na pobočce banky. Nebankovní půjčka se dá ovšem snadno sjednat online přes internet. Žádost vyplníte na internetových stránkách věřitele, a poté jen čekáte na její schválení. Některé osoby dokonce nabízejí možnost online konzultace přes Messenger, WhatsApp nebo Viber. Sjednání půjčky se zástavou nemovitosti je totiž významný životní krok, tudíž byste si jej měli dobře rozmyslet. Jakmile se odhodláte, pak nebankovní půjčka ihned přistane na vašem účtu.

Půjčky se zástavou nemovitosti nebo půjčky se zástavou sjednávejte u prověřeného věřitele. Na nebankovním trhu je totiž velmi jednoduché naletět lichvářům a podvodníkům.