Na správném výběru matrace záleží víc, než si myslíte

20.03.2020

Matrace je důležitá součást celé postele, která zkvalitní vás spánek a zaručí, že se do dalšího dne probudíte svěží a odpočatí. Pokud však zvolíte špatně, může vám spíš uškodit. Nepodceňujte její výběr, nemuselo by se vám to vyplatit.

Matrace
Matrace

Matrace 140 x 200 cm pro jednotlivce i děti

Matrace 140 x 200 cm je ideální volba nejen pro jednoho dospělého člověka, ale také pro děti. Umožní komfortní spánek s dostatkem prostoru. Jen nezapomeňte, pokud budete vybírat matraci pro dítě, aby neměla zónování. Zónování je skvělé pro dospělé, protože je uzpůsobeno na výšku lidského těla, ale protože děti stále rostou a jejich tělo se vyvíjí, matrace určená jim by toto neměla mít.

Matrace 160 x 200 cm pro dvě osoby

Matrace 160 x 200 cm je dobrou volbou do ložnice. Vyspí se na ni dva dospělí, ale trochu se musí uskromnit. Tento výběr je ideální, pokud si díky velikosti ložnice nemůžete dovolit větší rozměr matrací. Na výběr bývá z několika tvrdostí matrací a důležité je zaměřit se také na její nosnost. Některé typy jsou stavěny do 110 kg, jiné například do 130 kg. Je dobré se na tento aspekt zaměřit také z důvodu prodloužení životnosti vaší nové matrace.

Matrace 180 x 200 cm zaručí maximální komfort

Matrace 180 x 200 cm umožní kvalitní spánek s dostatkem místa dvěma osobám. Tak jako všechno ostatní matrace, můžete zakoupit také tuto v obyčejné pěnové verzi, pružinově nebo zdravotní. Zdravotní verze matrace myslí především na vaše zdraví, to zajišťují sedmistupňové zóny, které myslí na potřeby každé části vašeho těla. Pro váš kvalitní spánek udělají maximum a vy se budete po probuzení cítit opravdu skvěle.

Výběr matrace není radno podceňovat. Pokud si nejste jisti, jaký typ je vhodný pro vás, nebo vaši rodinu, obraťte se na prodejce matrací, který vám pomůže s dobrým výběrem.