Mýdlová hmota pro naprosto perfektní domácí mýdla

27.11.2022

Mýdlová hmota, která má rostlinný základ a neobsahuje zbytečné surfaktanty je pro mě osobně tím nejlepším materiálem pro výrobu domácího mýdla. Tomuto koníčku se věnuji již zhruba čtyři roky a za tu dobu jsem nesáhla po jiné mýdlové hmotě než po této. Tato hmota je mimo jiné vhodná také pro alergiky a lidi, kteří mají citlivou pokožku. Já osobně již jiná mýdla než právě tato, nepoužívám. Hmota jde samozřejmě velmi lehce obarvit za pomoci barvicích přísad a také navonět celou řadou vonných esencí, tudíž není třeba kupovat drahá mýdla v obchodech, a naopak se raději spokojit s domácí výrobou, která není nikterak složitá a ani pracná.

Tabletová sůl má v naší domácnosti silné zastoupení

Tabletová sůl je pro mnoho lidí velkou neznámou. Nejinak tomu nebylo ani u mě. Donedávna jsem totiž vůbec nevěděla, k čemu je tabletová sůl vůbec dobrá. Až mě zasvětil můj manžel, který jí pořídil a vysvětlil mi, k jakému účelu slouží. Tabletová sůl je totiž dobrá k tomu, že regeneruje a také změkčuje vodu. To znamená, že se často využívá třeba do bazénů. Díky tomu umožňuje zcela bezporuchový chod daných přístrojů a šetří tak nejen čas, ale také peníze. Od té doby má tabletová sůl v naší domácnosti své čestné místo. Ne nadarmo se říká, že sůl je skutečně nad zlato.

Vonné oleje jsou skvělé do domácích mýdel

Vonné oleje jsou rozhodně k nezaplacení, kdy je řeč o domácích mýdlech. Oleje totiž každému mýdlu dodají velmi specifické aroma. Mimo jiné se dají používat i do domácích svíček, které rovněž hned po mýdlech velmi ráda vyrábím, a to nejen pro vlastní potřebu, ale také pro své kamarádky a rodinu. Vonné oleje se také hodí do aromalamp, kdy vám poté doma vytvoří naprosto neuvěřitelné vonné kompozice. Já osobně si také vonné oleje přidávám do koupele, když si chci po náročném dni skutečně odpočinout a uvolnit se.