Mezi ekologicky šetrné a zároveň úsporné zdroje energií patří například fotovoltaika

22.08.2020


Uvažujete, jaký ze systémů topení a ohřevu teplé vody by pro váš dům byl nejhospodárnější? Zvláště když vytápíte dům pevným palivem, plynem či dokonce elektřinou, nad tímto krokem vaše peněženka zajásá. Přechod na obnovitelné zdroje je výhodný nejen z pohledu peněz, jež ročně dokážete ušetřit, avšak také proto, že se odhodláte k využití šetrného zdroje energie.

Nová zelená úsporám
Nová zelená úsporám

Je zde Nová zelená úsporám

Pokud evidentně zredukujete ekologickou zátěž, nutnou reorganizaci můžete financovat díky programu Nová zelená úsporám, který financuje Státní fond životního prostředí. Tento program se nazývá Nová zelená úsporám a jeho jméno je vám jistě povědomé. V Česku se program Nová zelená úsporám uchytil již před několika lety. Jde o dotace pro obnovitelné zdroje energie a zároveň o energetické úspory. S využitím dotačního programu Nová zelená úsporám si můžete opatřit třeba tepelné čerpadlo, případně fotovoltaické panely. Před zakoupením se ujistěte, jestli dostojíte předpokladům potřebným pro získání podpory z programu Nová zelená úsporám.

Využijte maximálně sluneční energii

V současnosti se často opakuje slovní obrat solární ohřev vody, s jehož pomocí významně ušetříte na výdajích za energie. Příznivě se jeví zakoupení ucelené solární soustavy ROTEX, který tvoří solární kolektory a akumulační nádrž s vysokou tepelnou účinností. Spolehlivá solární soustava dovede převést 80 procent ze slunce na teplo, to pak skladovat v akumulační nádržce.

Stejně jako na soustavu slunečního systému, tak i na fotovoltaické soupravy byste mohli obdržet dotaci. V České republice se fotovoltaika už dosti rozšířila, její povinností je transformace energie ze slunce na elektrickou energii. Finanční příspěvek by mohl být díky programu Nová zelená úsporám až 100 000 Kč. Panel můžete koupit s jakoukoliv investicí, nyní už závisí vše na vás, a rovněž na faktu, jaký výkon by pro vás byl optimální. Můžete nakupovat přes webové rozhraní Iqenergy.cz, které řídí společnost SPOZE, společnost s ručením omezeným.