Lisabon zajímavosti – jaké jsou ty nejzajímavější

03.03.2020

Lisabon je jedno z nejkrásnějších měst na světě. Tento status si vysloužilo právem, protože kromě spousty zajímavostí, malebných koutů a pamětihodností, má navíc osobité kouzlo a jedinečnou atmosféru. Díky středomořskému podnebí je tady příjemně po většinu roku, takže pro návštěvu prakticky neexistuje nevhodné období.

Lisabon
Lisabon

Lisabon si zamilujete na první dobrou

O tom není pochyb. A velkou zásluhu na tom má nádherná atmosféra, která tady panuje i díky tomu, že Lisabon je třetí nejslunečnější hlavní město v Evropě. Ocitnete se v tak trochu jiném světě, protkaném úzkými strmými uličkami, ikonickými tramvajemi a majestátním historickým centrem. Čas tady ubíhá líně a příjemně, proto i vy zpomalte a užívejte si toto překrásné město v jeho ospalém tempu.

Náměstí, Belémska věž, Alfama...

Barevný svět, vůně a výborná vína, to je to, co dotváří Lisabon. Zajímavosti jsou prakticky všude, kam se podíváte a vypravíte. Začít můžete třeba Alfamou, nejromantičtější částí Lisabonu naplněnou skvělými restauracemi a kavárnami, kde se o čilý dopravní ruch starají legendární žluté tramvaje. Na jejím okraji stojí katedrála Sé de Lisboa, postavená v roce 1147.

Sochu krále Josefa I. můžete obdivovat na hlavním lisabonském náměstí lemovaném palácovými budovami, kterým vévodí pompézní vítězní oblouk Arco de Triunfo Rua Augusta. Dalším ze symbolů města je Belémská věž postavená v 16. století, která je zapsána v UNESCO.

Podlehněte rozmanitosti krásného města

Pokud vás ještě nebudou bolet nohy, vydejte se na most Vasco da Gama, který je nejdelším mostem v celé Evropě nebo na největší portugalské nádraží Oriente. Obě tyto stavby jsou naprosto unikátní a dechberoucí. Lisabon omývá Atlantik, kterého vody jsou studené prakticky celoročně. Ovšem počasí je v tomhle městě příjemné pořád.

Pokud byste přeci jen pobyt v Lisabonu chtěli spojit s válečkou na pláži, naplánujte si svůj pobyt na červen až srpen, kdy je teplota moře přijatelná.