Léčivé kameny jako efektivní podpora léčby chorob

13.03.2020

Léčivé kameny jsou jedním z nejoblíbenějších alternativních "léků". Jejich síla dokáže působit na člověka při různých potížích a fungují i jako prevence. Za jeden z nejzajímavějších kamenů je považovaný šungit, jehož původ je poněkud záhadný, ovšem jeho využití je velice pestré. Některé teorie se přiklánějí dokonce k jeho mimozemskému původu.

Léčivé kameny
Léčivé kameny

Čertův kámen s mocným účinkem

Šungit dokáže chránit před škodlivým zářením, potlačuje rozvíjení alergických potíží, harmonizuje prostředí, reguluje krevní tlak a také čistí vodu. Pořídit si ho můžete jako "obyčejný" kámen nebo ve formě krásného šperku. Dvě miliardy let stará polyminerální hornina obsahující fullereny, které se nachází na jediném místě na světě, a to v ruské Karélii harmonizuje a čistí atmosféru v místnostech a rovněž dokáže rušit patogenní zóny.

Vliv na zdraví člověka

Síla šungitu je spojovaná právě s obsahem fullerenů. Má protizánětlivé a hojivé účinky, pomáhá odstraňovat otoky, cviky se šungitovými koulemi podporují krevní oběh, odstraňují křeče a zlepšují pohyblivost kloubů. Šungit slouží jako výborný čistič vody, a to platí i pro vodu z kohoutku, u které dokáže měnit pH. V šungitové vodě se nachází mnoho silic a stopových prvků, které jsou pro zdraví prospěšné. Pravidelné pití šungitové vody napomáhá obranyschopnosti organismu, posiluje imunitní systém a časem dokáže zmírňovat zažívací potíže. Díky těmto vlastnostem patří mezi nejvyhledávanější léčivé kameny.

Jak šungit použít?

Šungit dobře opláchněte, aby se zbavil prachu a nečistot. Pak vložte kámen do nádoby s vodou a po dobu 24 až 48 hodin tuto uložte na chladné a tmavé místo. Použít můžete 150 až 200 g běžného šungitu nebo 50 až 70 g elitního s obsahem až 90 % uhlíku.

Po uplynutí stanovené doby můžete vodu pít. Kámen opláchněte a nádobu doplňte novou dávkou vody. Celý proces opakujte.