Které respirátory a antigenní testy jsou nejlepší?

30.03.2021

Kromě pandemie jsou dalším nejvíce používaným slovem v současné době respirátory a antigenní testy. Ochrana obličeje je v době sílící epidemie jednou z možností, jak šíření nebezpečného viru zastavit. Kromě toho je od počátku března nařízeno vládou antigenní testování zaměstnanců ve firmách. Díky tomu je možné objevit ohniska šíření nákazy. Kde nejlépe nakoupit ochranné prostředky a testy?

Antigenní testy Lepu

Zatímco na začátku března se testovali pracovníci velkých firem, nyní přicházejí na řadu i firmy s menším počtem zaměstnanců. Povinností zaměstnavatele je zajistit dostatečné množství antigenních testů. Nařízení vlády je v tomto nekompromisní. Testovat se musí, aby se pandemie zkrotila a my konečně nad virem vyhráli a mohli začít žít bez všech omezení, která musela být zavedena.

S testováním je spojena také ekologická likvidace použitých testů, které jsou z 90 % vyrobené z papíru. Antigenní testy Lepu od Lepu Medical Europe se mohou vyhazovat do komunálního odpadu, před tím je ovšem je třeba společně s použitou tyčinkou dát do černého pytle. Obal od testů pak patří do plastů.

Respirátory FFP2 z netkané textilie

V současné době, kdy na celém území České republiky již řádí britská mutace viru covid-19, je třeba se chránit pomocí respirátorů. Roušky neposkytují takovou ochranu. Respirátory FFP2 jsou vyrobené z netkané textilie a nabízejí až 95% ochranu. Proto je třeba nosit v uzavřených prostorech a pokud možno také venku v bytové zástavbě nebo tam, kde je velký počet lidí.

Respirátory FFP3 bez výdechového ventilu

V nabídce obchodů jsou ještě respirátory FFP3 s účinností až 99,9 %, které je možné opakovaně používat. Musí se ale jednat o model bez výdechového ventilu, který chrání osobu, jež ho nosí, a zároveň i její okolí.

Používáte respirátor třídy FFP2, nebo FFP3?