Krbové vložky jsou základní nutností při stavbě krbu

23.07.2020

Ač to někteří z vás možná neví, výběr té správné krbové vložky patří mezi nejdůležitější rozhodnutí rekonstrukci nebo stavbě krbu. Před výběrem je proto nutné si zodpovědět pár velice důležitých otázek. A nezapomínat na ty nejdůležitější faktory při koupi.

Krbové vložky
Krbové vložky

Správné místo

Volbu ideální krbové vložky ovlivňuje také samotné umístění krbu. Podle velikosti místnosti totiž snadno zjistíte, jak velký prostor máte v plánu vytápět, a hlavně jak často. Na trhu dnes existuje více druhů a některé se využívají pro příležitostné topení, jiné pro to každodenní. Nesmí se také zapomínat na to, že typ, který si zvolíte musí být v souladu s komínem, ať už se jedná o ten stávající nebo budoucí. To se týká i tepelných parametrů. I u těch je důležité, aby korespondovaly s parametry komína.

Nezapomínejte na výkon

Tím nejdůležitějším kritériem koupě krbové vložky je samotný výkon. Nedostačující vložka může zapříčinit špinění skla a také dehtování v komíně. Ohlížet se tedy za tím nejlevnějším nemusí být vždy tou správnou volbou. K výkonu se také váže i účinnost spalování, která je hlavním ukazatelem kvality vámi zvoleného kousku. Tento údaj vám ukazuje, jak byl využito palivo, v tomto případě dřevo nebo uhlí. V dnešní době je účinnost těch nejkvalitnějších kusů na trhu zhruba 85 %. Investicí do správného kousku tak můžete ušetřit poměrně velkou sumu na koupě paliva.

Nechte si poradit

V případě, že vaši krbovou vložku hodláte pravidelně využívat, je dobré zvolit některý z modernějších typů, jenž mají vysokou účinnost spalování spolu s kvalitní výbavou. Nezapomínejte, že jde o koupi na poměrně dlouhou dobu, protože průměrná životnost může být v některých případech 20 až 30 let. Nebojte se investovat, protože je zaručeno, že se vám peníze vrátí v úsporách za ušetřené palivo.

V případě, že si s vaším vybraným typem nebudete jisti, nebojte se obrátit na zkušené profesionály, kteří vám rádi pomohou.