Koncert se bez zvukové a konferenční techniky prostě neobejde

01.10.2019

Znáte to. Makáte na brigádě, šetříte peníze a pak přijde vytoužený koncert, za který všechno vysolíte. Rodiče hudrují, přítelkyně se cuká, protože tenhle žánr jí prostě nic neříká. Navzdory výrazné nepřízni osudu se svých plánů nevzdáváte a vyrážíte za zážitkem.

Zvuková technika
Zvuková technika

Když konferenční služby zklamou

Již první skladba dává tušit, že v přípravě někdo něco výrazně podcenil. Napínáte sluch a pořád doufáte, že se snad kapela jen potřebuje rozehrát, lépe vyladit techniku. Očekávaná hudební pecka ale nepřichází. Místo ní vaše uši stěží odolávají rezonanci obrovského reproduktoru, která vám za chvíli více než nohy, zcela určitě rozhoupe žaludek. Zalitý zklamáním přemýšlíte, jak je vůbec možné v dnešní době, kdy je firem poskytujících profesionální konferenční služby, vyprodukovat takovýto zvukový průšvih.

Konferenční technika se dá zařídit i lépe

Zdevastován rozladěnými tóny svých oblíbenců rychle vyhodnotíte situaci a záhy zjistíte, že moc možností se nenabízí. Prodírajíc se stejně rozčarovaným davem volíte nejkratší cestu k nejvzdálenějšímu konci, do bezpečné vzdálenosti od útočného reproduktoru. Konferenční technika oblíbené kapely pohořela na celé čáře a vy už v hlavě spřádáte spílavý komentář pro jejich profily na sociálních sítích.

Konferenční AV technika je klíčem ke správnému zvuku

Jediné, co vás ještě definitivně nevyhnalo vynadat pořadatelům je krásná projekce doprovázející falešné a rozmazané tóny songů. Videoklipy upravené pro koncert se na obrovských projekčních obrazovkách vyjímají a na chvíli vás nechávají zapomenout na zvukový průšvih, který se neúnavně zařezává do vašich uší. Alespoň jedna věc tedy fungovala dobře. Konferenční AV technika měla zcela zjevně dva pány. A z nich jeden byl zcela jistě hluchý.

Poučení pro příště je jasné. Než své těžce vydřené peníze investujete za vstupenku, přečtěte si recenze. Protože ani bezmezná láska k interpretovi není hluchá.