Komínové systémy Schiedel pro každého

03.03.2020

Komín je naprosto nezbytnou a neodmyslitelnou součástí každého domu a všech obytných i neobytných staveb. Zahřát se teplem, které vychází z krbu nebo krbových kamen, praskání hořícího dřeva - o tom s ní asi každý z nás. Výběr komínu ale není nic, co byste měli podceňovat.

Komínové systémy
Komínové systémy

Dokonalé komínové systémy

Komínové systémy musí být vždy plně funkční, udržované a kvalitní. Nejjednodušším a nejlevnějším řešením jsou jednovrstevné komíny, které se hodně používaly hlavně v minulosti. Dnes už se používají spíše jen při renovaci stávajících komínů nebo případně pro odvod spalin z míst, kde zkrátka ani nelze složitější komínový systém.

Moderní jednovrstevné komíny se napojují přímo na topný spotřebič - zpravidla na pevná nebo kapalná paliva. Daleko lepší je využít vícevrstevné komíny. Tyto komínové systémy se skládají z více vrstev - obvykle z komínové vložky, izolační vrstvy a vnějšího komínového pláště. Všechny použité materiály musí splňovat přísné požární předpisy a být naprosto odolné proti všem ostatním okolním vnějším vlivům stavby nebo prostředí.

Komíny Schiedel - vyberte si komín od jedničky na trhu

O tom, jak je nutné mít komín skutečně kvalitní a dobře provedený, netřeba ani mluvit. Pokud toužíte po skutečné kvalitě - poohlédněte se například po značce Schiedel. Komíny Schiedel jsou špičkou na trhu s komíny už více než sedmdesát let. Vedou nejen u nás, ale také na evropském trhu v oboru spalinových cest a komínových systémů. Svými produkty pro odvod spalin - Absolut, Kombigas, Uni Advanced, Stabil, Kerastar, ICS a Permeter poskytují všem uživatelům ty nejpříjemnější chvíle u rodinného krbu.

Komínové systémy Schiedel mají řešení pro každého. Moderní komínové systémy pro novostavby nabízí vysoce energeticky efektivní komínová řešení z keramiky nebo také z nerezové oceli. Tato moderní vytápěcí technika je vhodná především pro novostavby, ale i pro rekonstrukce obytných i neobytných objektů. Pokud chcete ušetřit místo v domě, a neustále bojujete s malými prostory, můžete zvolit komíny s integrovaným krbem, kdy je krbové těleso přímo integrováno v tělese komína.

Výběr nového komína může být stejně těžké, jako výběr nábytku nebo doplňků do interiéru. Dejte si na něm záležet - pro váš skvělý teploučký domov.