Kojenecké potřeby: 3 věci, které si musíte pořídit na koupání miminka

04.05.2021

Co vás napadne, když se řekne kojenecké potřeby? Plenky, dudlíky, zavinovačky? A co když se řekne kojenecké potřeby na koupání? V dnešním článku si představíme tři základní věci, které by ve vaší výbavě pro koupání kojence neměly chybět. Jsou totiž pomůcky, bez nichž se při koupání svého andílka neobejdete. A jsou jak praktické, tak i šetrné.

Lehátko ke koupání

Jelikož koupání dítěte bude po dobu několika let v režii rodičů, rozhodně si do svého nákupního seznamu, který obsahuje další kojenecké potřeby, napište lehátko ke koupání. To zajistí bezpečí vašeho miminka ve vaničce. Lehátko jednoduše umístíte do vany a připevníte pomocí gumových přísavek, které zajistí správnou stabilitu. A aby se v něm vašemu děťátku líbilo, vyrábí se i s různými dětskými motivy.

Froté žínka nebo houbička

Při mytí se může stát, že své miminko omylem škrábnete. Abyste takovým případům předcházeli, kupte si na mytí klasickou froté žínku určenou pro děti. Žínku si jednoduše navléknete na ruku a kojence opatrně omyjete. Praktická je i dětská houbička, tu si sice nemůžete navléct na ruku, ale miminko s ní i přesto pohodlně omyjete.

Dětská osuška

Je nám jasné, že ve své domácnosti máte osušky, ale v prvních několika letech není zcela od věci pořídit si speciální dětskou osušku. Od té klasické se liší zejména ve velikosti. Navíc je vyrobena z příjemného nedráždivého materiálu a dá se rovněž využít jako zavinovačka. Po koupeli do ní drobečka jednoduše položíte, opatrně osušíte a následně zabalíte.

Koupání kojence je zpočátku věda, ale pokud máte po ruce veškeré potřebné vybavení, uvidíte, že se z toho brzy stane rutina. S těmi správnými pomůckami vám to totiž brzy půjde samo a společné koupání se stane vaší další oblíbenou kratochvílí.