Kde se dají koupit hospodárná tepelná čerpadla?

07.04.2020

Úsporná tepelná čerpadla jsou odborníky považována za budoucnost v ohřívání vody a vytápění, díky těmto faktům jsou finančně výhodná tepelná čerpadla favority mezi klasickými tepelnými zdroji. Zákonitostí tepelných čerpadel je vyžíváno pro taková zařízení, jako jsou například mrazničky, ledničky, klimatizace a mnohé typy vytápění. Zhruba 70 procent energie šetrná tepelná čerpadla zužitkují z okolního prostředí, ve kterém je dostatek tepla.

Tepelné čerpadlo
Tepelné čerpadlo

Ekonomicky výhodná, šetrná tepelná čerpadla normálně fungují na základním využitkování chladicího média s malým bodem varu. Během kontaktu s vnějším prostředím dojde k vypaření chladicího média, kompresor poté chladicí médium v plynném skupenství stlačí, a tak je navýšena požadovaná teplota pro vytápění, anebo pro ohřev vody. A tak se teplo v kondenzátoru postupuje topné materii, díky čemuž se znovu ochladí a zkapalní. Chladivo se navrací do kompresoru a cyklus se opakuje.

Úsporné tepelné čerpadlo vzduch voda funguje na transformaci tepla do topné kapaliny přes hydrobox, do nějž je vestavěn malý elektrokotel. Tento elektrokotel napomáhá tepelnému čerpadlu získat konkrétní teplotu při nízké venkovních teplotě. Ale i při venkovních teplotách -15 st. Celsia jsou ekologická tepelná čerpadla vzduch voda stoprocentně funkční. Nízké pořizovací náklady a snadná instalace jsou základem výkonnosti čerpadel. Sežeňte si ekonomicky výhodné kondenzační plynové kotle a tepelná čerpadla vzduch voda.

Společnost IQ energy dopomůže všem klientům k získání státní podpory na snížení energetické náročnosti budov, a to neplacenými konzultacemi pro veřejnost, ale také pro živnostníky a veřejnou správu. Do roku 2020 by měl stát v programu Zelená úsporám podepřít desítkami miliard zateplení domů, na stavění pasivních budov, proměny kotlů a jiné projekty úspory energie. Zužitkujte konzultace energetických specialistů, neboť veškerá ekologická budoucnost je postavena rovněž na pilířích ekologicky šetrných kotlů.