Jed na krysy vás zbaví hlodavců 

03.03.2020

Pokud váháte, zda proti hlodavcům zakročit radikálně a bez milosti, vězte, že důvodů, proč tak učinit, je mnohem víc než těch proti. Proti v podstatě stojí jen lidská, nebo chcete-li humánní stránka celé věci.

Účel světí prostředky, aneb nebuďte přehnaně citliví

Ohlížet se na to, že použít jed na krysy je nanejvýš barbarský způsob, jak se zbavit nevítaných návštěvníků je poněkud krátkozraký. Jedy na krysy působí na bázi antikoagulantů. Jejich užití způsobí do tří až deseti dnů úhyn škůdců. Díky této prodlevě nevyšlou signál, že se jedná o nebezpečnou látku, takže si na ní s chutí pošmáknou i další členové kolonie, kteří jsou jinak příliš ostražití.

Jed na krysy
Jed na krysy

Spolehlivý způsob likvidace potkanů

Tyto prostředky dokážou velice účinně likvidovat i potkany, kteří patří mezi nejvíc inteligentní a socializované hlodavce. Obecně se těší největší přízní domácího chovu a leckdo je povýšil na domácího mazlíčka. Potkan je přitom velmi rozumné zvíře, které na rozdíl od myší nesmlsne vše, na co přijde a vysílá do první linie "ochutnávače". Pokud ten první sousto přežije, pak se do hostiny pustí i ostatní soukmenovci.

Hlodavci nejsou jen škodná

Abychom na hlodavce nenahlíželi výlučně jen negativní optikou, je nutno připomenout jejich nesporné zásluhy v oblasti vědy, výzkumu a farmacie. Již dlouhá léta slouží jako pokusní zvířata v obecní prospěch. I když se při pokusech se zvířaty zachází co možná nejvíc humánně, v některých případech dochází po ukončení testování k jejich usmrcení, a to mnohem rychlejším a méně bolestných způsobem než při použití pastí nebo návnad.

Hubit hlodavce není vůbec jednoduché. Mají na jídlo velice dobrého "pamatováka", a tak se k nebezpečné potravě podruhé nepřiblíží. Moderní prostředky proto musí využívat mnohem sofistikovanějších způsobů, než je položení sýru do pasti.