Jak připravit vodní dýmku

19.02.2019

Vodní dýmka funguje na principu jednoduchého vodního filtru. Uspořádání vodní dýmky dělíme na čtyři části: vázu, tělo, šlauch a korunku. Váza vodní dýmky je vyrobena zpravidla ze skla, mívá různou formu, barvu a výzdobu. K váze se připevňuje tělo vodní dýmky, jež je opatřeno jedním nebo více vývody na šlauch a výpustným ventilem. 

Na úplném vršku vodní dýmky se vyskytuje korunka, do níž se strká tabák do vodní dýmky. Poté se vyplněná korunka přikryje alobalem, do kterého uděláme malé otvory. Vršek alobalu opatříme žhavým uhlíkem.

Tabák
Tabák

Tabáky pro vodní dýmky 

Každý tabák do vodní dýmky by správně měl být navlhlý, k tomu navíc mazlavý a aromatický. Mnohý výrobce vytváří vlastní tabák do vodní dýmky se svojí jedinečnou příchutí. Proto můžete narazit na rozmanité příchutě, jako jsou vodní meloun, jablko, máta, borůvky, višeň, banán a mnohé další. Mezi pozoruhodné variace všelijakého koření určitě náleží vanilka, skořice, jasmín, dále kardamon, nebo i příchuť pistáciových ořechů.

Beznikotinové bylinné směsi, kamínky do dýmek, perly Bigg bez nikotinu, jako také vaporizační pasty

Pro všechny zájemce, již nemají v oblibě tabák, jsou přichystány speciální bylinné směsi bez tabáku, které jsou namáčeny v melase, tak jako obyčejný tabák. Beznikotinové směsi jsou skvělou alternativou pro všechny nekuřáky, kteří by velmi rádi prozkoumali vonné tajemství vodní dýmky. Minerální kamínky do dýmky totiž neprodukují nepříjemný kouř, ale pouze ochucenou páru.

Pořízením orientální vodní dýmky rozradostníte každého kamaráda

Přitažlivost vodní dýmky spočívá v příjemném bublavém zvuku pocházejícím z vázy a hutném, dýmu s aromaty, jenž navozuje blažený pocit štěstí a klidu. Kouření šíši je tak příjemným zpestřením při posezení s kamarády, případně jím ozvláštníte rodinnou, či firemní party, nebo obyčejný klidný večer. 

Jestliže stále přemýšlíte, jakpak byste sobě, kamarádům nebo příbuzným udělali letos velkou radost, zcela určitě navštivte speciální kamenný obchod v Praze, v němž vás určitě mile překvapí vodní dýmky mnoha druhů, tvarů a barev, vonný tabák do vodní dýmky a jiné vybavení. Všechny nabízené výrobky si v obchodě můžete pečlivě prohlédnout a jednotlivé zboží porovnat.