Hezký koberec dodá kanceláři šmrnc

04.09.2019

Zařizujete kancelář, ale pořád tomu něco chybí? Můžete mít sebelepší nábytek a moderní vychytávky, pokud nebude v kanceláři aspoň trošku útulného tepla, pořád to bude jen strohé pracovní místo. Pokud přemýšlíte, čím mu dodat na eleganci, zkuste se poohlédnout po koberci.

Koberec
Koberec

Zařiďte se levně a prakticky

Skýtá se hned několik možností, které by vás mohly zaujmout. Podlaha je jednou z nejdůležitějších ploch v zařizovaném interiéru, tak by se jí měla věnovat zvláštní pozornost. Pokud vás nezaujala strohost plastových podlahových materiálů, mrkněte na koberce. Existují koberce přímo určené pro kanceláře, restaurace a další veřejné prostory, protože jsou snadné na údržbu a zároveň velice odolné.

Jak tyto koberce udržovat?

Zátěžové koberce patří mezi materiály, které nevyžadují žádnou speciální péčí, navíc jsou velice odolné proti zanášení vody v zimním období a poradí si i se solí. Vyrábí se z polypropylénu a mají velice krátký vlas, díky čemu zůstávají i na pohled pořád čisté. Stačí je vysát a jedou za čas nechat odborně chemicky vyčistit.

Jednoduchá pokládka, nízká cena

Pokud se rozhodnete pro zátěžové koberce, počítejte s tím, že je potřeba je celoplošně fixovat. Pro tento účel je dobré obrátit se na odborníky a nechat si udělat precizní pokládku. Je totiž nutné koberec, jak správně uřezat, tak i správně zafixovat. Udělat to samozřejmě můžete i svépomocí, myslete však na to, že před samotnou pokládku koberce musíte pečlivě vyčistit podloží. Tato forma zpestření interiéru je opravdu nízkonákladová. Cena za metr čtverečný se pohybuje od 140,- Kč.

Pokud se rozhodnete koberec pokládat, pamatujte, že u prostor nad 20 m² je vhodné jej podlepit, aby nedocházelo ke zvlnění a posunům, které by mohly koberec znehodnotit. V menších místnostech stačí koberec v rozích zafixovat lepidlem.