Foukané izolace

28.02.2020

Jak jistě sami dobře víte, zateplením fasády vašeho domu můžete ušetřit obrovské množství nákladů za vytápění. Konkrétně se bavíme o úspoře přibližně 30 %, což rozhodně není zanedbatelná hodnota. U nově postavených domů je kvalitní zateplení samozřejmostí, ovšem starší budovy před rekonstrukcí bývají často vybaveny pouze polystyrenem. Foukaná izolace je však o dost lepším izolantem.

Dům
Dům

Jak probíhá aplikace?

Foukané izolace se dají přimíchat do speciální mokré směsi s pojivem, díky čemuž je možná jejich vcelku jednoduchá aplikace na fasádu kterékoliv budovy. Je vhodná i tam, kde se po zaizolování chystá vytvoření několika odvětrávacích otvorů pro lepší provzdušnění fasády. Tento způsob se používá zejména u starších staveb, kde by mohl nastat problém s vlhkostí. Pro účely izolace fasády se nejčastěji používá minerální nebo celulózová izolace.

Co je celulózová izolace?

Celulózová izolace patří k tomu nejlepšímu, co je na trhu s izolanty k dostání. Díky svým vynikajícím tepelným i zvukovým izolačním schopnostem se více než hodí pro použití na fasádu domu. Protože je tento typ izolace aplikován foukáním, lze vcelku jednoduše zamezit tvorbě dosti podstatných nedostatků, mezi které bezpochyby patří tepelné mosty nebo málo izolované prostory. Izolace je na bázi celulózy, takže disponuje takřka dokonalou ochranou na všech místech.

Není její použití neekologické?

Ekologické příznivce použitím celulózové foukané izolace jistě neurazíte. Celulóza jako taková je totiž plně ekologickým materiálem, a navíc je zdravotně nezávadná, což je velice důležité pro kvalitu vašeho života. Její velkou výhodou je dlouhá životnost, tudíž se nemusíte obávat její časté výměny. V zimních měsících dokáže tato foukaná izolace perfektně ochránit dům před vnějším chladem, a v létě zase dokáže zabránit přehřívání vnitřních prostor.

Jestliže máte problémy s energetickými ztrátami, pak zauvažujte nad aplikací foukané izolace. Za necelých 8 hodin budete mít zateplený celý dům, díky čemuž ušetříte nemalé finanční náklady.