Fotopasti a jejich charakteristika

16.01.2020

Fotopast je šikovný mechanismus, který má vícero možností využití. Lapit se do ní může jak zvíře, tak člověk. Podívejme se, k čemu všemu může taková fotopast posloužit, jak vlastně  přistupovat k výběru fotopasti a kde je lze pořídit.

Fotopasti
Fotopasti

Sledujte zvěř a její pohyb

Fotopasti jsou často využívané zejména myslivci a lesníky, kteří s nimi sledují pohyb zvířat. Své fotopasti do lesa instalují také ochránci zvířat, kteří registrují hlavně ohrožené druhy zvířat a jejich případný návrat do tuzemské přírody. Díky fotopastem jsme tak kupříkladu zjistili, že se k nám pomalu vrací rysové a že v oblasti Doks se zabydlela vlčí rodinka.

Fotopastmi proti zlodějům a vandalům

S oblibou využívají fotopasti také majitelé nemovitostí, kteří s jejich pomocí ochraňují svůj majetek. Fotopasti využívají také městští a obecní strážníci, kteří je instalují do míst, kde byl například opakovaně ničen obecní majetek.

Ideální fotopast a její výběr

Jestliže se ve výběru fotopasti moc nevyznáte, nechejte si radši poradit. Dobrý obchodník by vám měl umět poradit s ohledem na vaše potřeby. My vám můžeme doporučit kupříkladu značku UO Vision. To ale neznamená, že se mezi nimi objeví taková fotopast, která bude odpovídat zamýšlenému účelu. A kde takové fotopasti vůbec vybírat? Doporučit je možné třeba e-shop, který se na podobný sortiment zaměřuje. Koupit zde ovšem můžete třeba také kamery do auta od značky CEL-TEC. K nákupu zde vás pak mohou přesvědčit třeba jedinečné ceny nebo rychlost dodání. Rovněž sem lze zaslat dotaz a to jak obecný, tak i ke konkrétnímu produktu, a hned vzápětí dostanete odpověď. Navíc půjde o odpověď profesionála z oboru, a to znamená odpověď dostatečně fundovanou. Prostě dost důvodů, proč nakupovat právě tady.