Finské sauny jsou tím správným relaxem

17.07.2020

Pořádně nabitý pracovní týden dokáže nejednoho člověka slušně unavit. A když si k tomu přidáte péči o děti a zodpovědnost za plynulý chod domácnosti, skončíte v osm večer na gauči v hlubokém spánku a finské sauny se mu ukazují leda ve snu.

Finská sauna
Finská sauna

S tím, jak rychle se dnes svět žene kupředu, je až překvapivě složité se na chvíli zastavit a jen odpočívat. Navíc, většina lidí si nemůže dovolit odjet na víkend pryč, aby si dopřáli ničím nerušené volno v lázních. Ale co si takhle vytvořit své vlastní, v pohodlí domova? Postačí vám jen sklenka dobrého vína, pár ručníků, a hlavně finské sauny.

Pro každého dost místa

Věděli jste, že finské sauny existovaly už v jedenáctém století? Samozřejmě tehdy nevypadaly tak vzhledně a lákavě jako v dnešní době, ale jejich historie je delší, než by vás napadlo. Téměř každá vesnice ve Finsku měla svou vlastní veřejnou saunu pro svoje obyvatele. A zřejmě zde se zrodil onen nápad vytvořit lázně. Místo, kde se lidé setkávají a odpočívají spolu.

Jestliže ale toužíte po troše toho soukromí a klidu, můžete si najít svůj vlastní typ pro váš domov. Co se týče velikostí, je jich hned několik. Od klasické sauny pro dva, až po velké saunové království pro pět lidí.

Představivosti se meze nekladou

Můžete zůstat jen u finské sauny nebo své domácí lázně posunout na úplně nový level. Nabídka příslušenství je poměrně bohatá, od solárních sprch až po pevné vířivky určené na plavání. Pokud se rozhodnete tuto velkou investici oželet, nezapomeňte si alespoň přikoupit užitečné saunové příslušenství, jako jsou například lávové kameny nebo saunové čepice.

Kde se pohybuje cena?

Finské sauny mohou být samy o sobě pořádnou pálkou, ovšem výsledku rozhodně nebudete litovat. Základní typ pro dvě osoby koupíte za dvacet tisíc a největší dostupnou verzi pro pět lidí lze sehnat zhruba za čtyřicet tisíc korun.

Tak neváhejte a dopřejte si zasloužený odpočinek.