Ferraty Dachstein pro všechny milovníky turistiky

12.03.2020

Překrásná příroda s ještě hezčími výhledy. To všechno a mnohem víc nabízí ferraty Dachstein. Nádherné horské masivy a stezky všech náročností. Ferraty nabízí vše, co láká neprofesionální lezce na stěny skal. I zajištěné cesty horskými masivy ovšem mají svá úskalí, proto důležité nepřeceňovat své síly a schopnosti.

ferraty Dachstein
ferraty Dachstein

Obtížnosti stezek pro začátečníky i pokročilé

Vydat se na ferraty znamená zjistit si předem podrobnosti včetně předpovědi počasí. Ideálně se zapojte do organizované akce se zkušenými průvodci. Obtížnost ferrat se hodnotí v mírnějším řebříčku na pětistupňové škále. Vydat byste se měli jen do takového terénu, o kterém jste si jisti, že ho zvládnete i při neideálních povětrnostních podmínkách. Zvažte také délku trasy a berte v úvahu, že se musíte dostat i zpátky. Proto si rozložení sil dobře promyslete a buďte v jejich odhadu střízliví, aby se tenhle horský výlet nestal noční můrou.

Nepodceňte potřebnou výbavu

Nezapomeňte na nic, co by vám mohlo v terénu scházet. Předně se vybavte kvalitním oblečením rozděleným do několika vrstev, podle toho, do jaké výšky se chystáte. Velkou pozornost věnujte výběru bot, kvalita je v tomhle případě klíčová, proto by neměla rozhodovat cena. Protože je cesta zajištěná lany a úchyty budete potřebovat další vybavení - ferratový set pozůstávající mimo jiné ze dvou smyček a karabin. Výbavu doplňte sedacím a prsním úvazem s tlumičem pádu a samozřejmě speciální lezeckou přilbou.

Ferraty Dachstein pro aktivní dovolenou

Pokud jste milovníkem aktivní dovolené a nepohrdnete neobvyklým zážitkem, pak jsou ferraty Dachstein pro vás správnou volbou. Za vidění stojí třeba Stříbrnou soutěska, která patří mezi jednu z mála soukromých na světě. Kromě zajištěných cest z ní vede bezpočet dřevěných můstků a schodů, které doplňují krásné vodopády a svérázná příroda.

Užijte si vás výlet, nebo dovolenou!