Etiketovací kleště: Jak vybrat ideální model?

31.03.2022

Etiketovací kleště najdou využití zejména v obchodech a skladech. Slouží jako jednoduchá pomůcka k označení zboží cenou, kódem či třeba datem trvanlivosti. Proto jsou velmi důležité a mohou vám výrazně usnadnit práci - při výběru správného modelu.

Počet řádků

Jedním z parametrů, který se u jednotlivých kleští liší, je počet řádků. Jednořádkové etiketovací kleště jsou skvělou volbou, pokud vám stačí na zboží dát pouze jednu informaci - cenu, číselný kód či třeba datum. Tento model kleští je cenově dostupný a postačí pro základní etikety. Ovšem vybírat můžete také z dvouřádkových a třířádkových kleští, pokud na jednu etiketu potřebujete dát více informací najednou.

Čísla a písmena

Většina etiketovacích kleští je nastavena tak, aby tiskly pouze čísla. Písmena totiž nebývají často potřebná. Ovšem v nabídce jsou dostupné i kleště, které dokážou tisknout písmena. Většinou se jedná o kombinaci horního řádku s písmeny a dolního řádku s čísly. Pokud tedy potřebujete i písmena, vybírejte dle toho kleště s dostatkem řádků a přizpůsobené pro psaní písmen. Některé modely dokonce dokážou kombinovat i písmena a čísla v jednom řádku.

Desetinná čárka

Dalším významným parametrem je to, jak vybrané kleště zobrazují desetinnou čárku. U některých produktů je zobrazování desetinné čárky nastaveno vždy a nemůžete ho tak vypnout. Ovšem u jiných kleští lze naopak desetinnou čárku nastavit jako samostatný symbol a vždy si tak vybrat, zda ji chcete zrovna použít, či nikoliv. V individuálních případech lze na kleště doplnit specifické symboly, které budete potřebovat.

Kleště jsou nabízeny v mnoha různých provedeních a můžete tak snadno najít ten pravý produkt pro svoje potřeby, ať už pracujete v obchodě s potravinami či ve skladu. Nezapomeňte ke kleštím vybrat vhodné samolepící etikety, bez které se neobejdete, v nabídce najdete také pokladní pásky a mnoho dalšího.