Dřevo na topení aneb kde nakoupit kvalitní topivo?

28.10.2021

I když žijeme v moderní době, kdy je elektřina nebo plyn zaveden do drtivé většiny domácností, stále více lidí se uchyluje k topení dřevem. Někteří mají krbová kamna pouze jako doplňkový zdroj energie v obývacím pokoji, ovšem jiní se do tohoto trendu pustili naplno.

Ať už oheň v kamnech zapalujete jenom příležitostně nebo v nich topíte po celou zimu, neměli byste podceňovat nákup kvalitního palivového dřeva. Kde však dřevo na topení nakoupit?

Které dřevo je k dispozici?

Dřevo na topení je v renomované společnosti dostupné ve 2 variantách. Pořídit si zde můžete jak tvrdé, tak i měkké dřevo. Záleží pouze na vás, které z nich si vyberete, respektive bude hodně záležet na účelu, k němuž chcete polena používat. Tvrdé dřevo je perfektní na dlouhé a stabilní topení v krbových kamnech, zatímco měkké dřevo je lepší na zátop. Obsahuje totiž vysoké množství hořlavé pryskyřice, díky němuž polínka chytnout prakticky okamžitě. Měkké dřevo je také ideální na tvorbu tenkých třísek.

Jak je to s dopravou?

Ať už si ve specializovaném obchodě vyberete březové dřevo nebo štípané palivové dřevo, budete muset řešit jeho dopravu na váš pozemek. Problémem ovšem je, že se mezi vámi asi nenachází mnoho vlastníků nákladních vozidel, s jejichž pomocí byste si mohli dřevo odvést. Prodejce palivového dřeva však nabízí dopravu spolehlivými vozidly s vyklápěcí korbou, takže polena nebudete muset skládat. Díky různým velikostem vozů je možné dřevo dopravit prakticky kamkoliv.

Jak si dřevo objednat?

Pokud byste si chtěli krbové dřevo, suché palivové dřevo nebo bukové palivové dřevo objednat, není nic jednoduššího než se vydat na internetové stránky specializovaného prodejce. Prodej palivového dřeva je tedy realizován prostřednictvím objednávkového formuláře nebo telefonním hovorem. Výhodou zkušených prodejců jsou bohaté zkušenosti, takže vám mohou pomoci s výběrem správného palivového dřeva.

Kvalitní palivové dřevo nakupujte pouze u specializovaných prodejců. U nich se vám dostane solidního obchodního jednání a také příznivých pořizovacích cen.