Dotační program Nová zelená úsporám je dostupný pro

13.08.2020

Při vzrůstajících cenách energií zkoumáme, jak by se dalo ušetřit a ještě se chovat šetrně k životnímu prostředí. Nasnadě je výměna dodejce plynu, eventuálně elektřiny. Jak na to, si jednoduše spočítáte s přehlednou kalkulačkou úspor, která je umístěna na stránkách IQenergy.cz. Proinvestované finance jsou k vidění až v budoucnosti. Veškeré praktické rady a e-shop s účelnými výrobky jsou k mání na zmíněném webu. Bezplatné specializované poradenství dodáváme telefonicky, nebo přes kontaktní formulář. Oblast státního podpůrného programu nová zelená úsporám je nejčastěji zodpovídaná.

Dotační program Nová zelená úsporám
Dotační program Nová zelená úsporám

Žadatelé o dotaci nová zelená úsporám naleznou na webových stránkách souhrn všech podmínek pro žádost. Žádost o podpůrnou dotaci si žadatelé mohou podat kdykoliv, a to až do konce roku 2021. Dle výnosu z prodeje emisních povolenek se budou přenechávat finanční částky na státní dotaci nová zelená úsporám. Dotace nová zelená úsporám podporuje úsporná opatření snížení energetické náročnosti stojících rodinných domů, na výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností a na efektivní využití zdrojů energie, kam například patří výměny zdrojů tepla za tepelné zdroje šetrné k životnímu prostředí. Soupis vyměnitelných tepelných zdrojů je na webu IQenergy.cz.

Současně se poskytuje dotace na stavbu fotovoltaické elektrárny, přičemž podpora jednoho domu může být až sto tisíc korun českých. Novodobá metoda fotovoltaika znamená přeměnu slunečního záření na elektřinu s využitím polovodičových fotodiod v panelech. Ekologicky šetrná metoda - fotovoltaika - je u široké veřejnosti stále více oblíbená. Díky fotovoltaické elektrárně nejen posílíte vlastní energetickou soběstačnost, současně se úplně zminimalizují vynakládané finance za elektřinu.